Gamedile.pl

#

Brutal Legend

MacPC360PS3
Opis gry
Gra stworzona przez studio Tima Schafera (Double Fine Productions), współautora między innymi Psychonauts.

W produkcji tej, wydanej początkowo wyłącznie na Playstation 3 i Xboxa 360, a potem również na PC, wcielamy się w postać Eddiego Riggsa. Mężczyzna ten pracuje w heavy metalowej kapeli, a konkretnie - jest człowiekiem odpowiedzialnym za sprawy techniczne. Sam potrafi grać na gitarze, jednak nie zostaje to docenione i odpowiednio nagrodzone (na przykład poprzez obecność w mediach). Sytuacja tego na pozór szarego człowieka zmienia się, gdy w wyniku zranienia na sprzączkę jego pasa spada kilka kropel krwi. Okazuje się, iż metalowy przedmiot jest siedliskiem demona, który przenosi go w czasie do momentu zaistnienia pierwszych heavy metalowych dźwięków. Kraina, do której trafia jest spustoszona przez pałętające się wszędzie demony i chochliki. Bogowie już dawno opuścili to miejsce, udając się w podróż w czasie i przestrzeni. To właśnie pod ich nieobecność światem tym zaczęły władać siły zła. Jak jednak mówi legenda, pojawić się miał prawdziwy bóg metalu, który miał oczyścić piękną niegdyś krainę z plugastwa, które nią zawładnęło. Jak się okazuje, to właśnie Eddie Riggs jest tym bohaterem: uzbrojony w potężny dwuręczny topór rozpoczyna swoją przygodę i zaczyna tworzyć własną legendę.

Brutal Legend to czysta gra akcji, sprowadzająca się głównie do toczenia pojedynków z wrogami. Bohater, którym pokierujemy, jest w stanie korzystać ze swoich najróżniejszych umiejętności, nie tylko związanych z posługiwaniem się toporem. Ma on bowiem również możliwość kierowania rozmaitymi środkami transportu, jak również unoszenia się w powietrze z pomocą swych błoniastych skrzydeł. Warto również wspomnieć o możliwości posługiwania się gitarą elektryczną do eksterminacji demonów. Należy także powiedzieć o tym, iż podczas wędrówki, w miarę uwalniania kolejnych miejsc w krainie od sił zła, ich mieszkańcy przyłączają się do nas, tworząc swoistą małą armię. Każda z uwolnionych grup posiada inne umiejętności i przydaje nam się do czegoś innego. To od nas zależy, jak wykorzystamy jej umiejętności.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 04 kwietnia 2009.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
2-8 graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer
Najświeższe informacje
  • #

    Brutal Legend za darmo aż do jutrzejszego wieczoru

    21 listopada 2017
    Humble Store kontynuuje swoją passę związaną z udostępnianiem gier za darmo produkcją o nazwie Brutal Legend, czyli utrzymane w klimatach heavymetalowych dzieło Tima Schafera i jego Double Fine Productions....
Gra

Brutal Legend

Wydania gry

już wydane
# 13 października 2009 360PS3
# 16 października 2009 360PS3
# 26 lutego 2013 PC
# 08 maja 2013 Mac

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
360
PS3