Gamedile.pl

#
Opis gry
Advanced Warfare jest kolejną (jedenastą) odsłoną bijącej rekordy popularności serii - jest zarazem pierwszą jej częścią, której pełnym opracowaniem zajęło się studio Sledgehammer Games, do tej pory pełniące drugoplanowe role w kilku innych produkcjach, w tym Modern Warfare 3. Gra różni się nieco od poprzednich odsłon serii, zarówno pod kątem umiejscowienia akcji, jak i wieloma aspektami mającymi duży wpływ na rozgrywkę.

Akcja produkcji przenosi nas w daleką przyszłość, do roku 2054. Organizacja zwana Private Military Corporation (PMC), dzięki szybkiemu rozwojowi technologii (wliczając w to potężne egzoszkielety czy nowe rodzaje broni) stała się dominującą na świecie potęgą militarną, na czele której staną Jonathan Irons - założyciel Atlas Corporation, największego PMC na Ziemi. W tych ciężkich dla ludzkości czasach wcielamy się w postać tytułowego zaawansowanego żołnierza, wyposażonego w egzoszkielet, futurystyczne bronie i gadżety. Dołączamy do oddziału mającego na celu przywrócenie porządku na świecie.

Rozgrywka w Advanced Warfare różni się od tej zaprezentowanej w innych odsłonach serii przede wszystkim dzięki wspomnianym nowinkom technologicznym. Wyposażona w egzoszkielet postać potrafi skakać wyżej, jest bardziej odporna na ataki, a także szybsza, silniejsza i znacznie bardziej wytrzymała. Razem z wysoko rozwiniętym uzbrojeniem na polu bitwy potrafi poruszać się znacznie bardziej swobodnie, niezależnie od terenu i warunków panujących na nim.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 09 czerwca 2014.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, kooperacja, rywalizacja, single player, split screen
2-18 graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer
Najświeższe informacje

Gry podobne do Call of Duty: Advanced Warfare

Gra

Call of Duty: Advanced Warfare

  • Platformy: PC360PS3PS4XO
  • Gatunek: Strzelanka» FPS
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Tematy Futurystyczna

Wydania gry

już wydane
# 04 listopada 2014 PC360PS3PS4XO
# 04 listopada 2014 PC360PS3PS4XO

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
PS3
PS4
360
XO