Carmageddon: Max Damage - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Carmageddon: Max Damage to kolejna odsłona brutalnej serii gier wyścigowych, zapoczątkowanej w roku 1997. Za wyprodukowanie tej części odpowiedzialne jest studio Stainless Games, które towarzyszy cyklowi od jego początku. Na swoim koncie ma jednak także takie produkcje jak Magic Duels: Origins i Risk: Factions. Carmageddon: Max Damage trafiło na PC, PS4 oraz Xbox One w roku 2016.

Warto wspomnieć, że posiadacze pierwszej z wymienionych platform mogli otrzymać tytuł za darmo, o ile w swojej biblioteczce posiadali poprzednią odsłonę - Carmageddon: Reincarnation.

Mechanika rozgrywkiWzorem poprzednich części, również Carmageddon: Max Damage mocno odbiega od realistycznej rozgrywki i skupia się przede wszystkim na zaoferowaniu nam maksymalnie brutalnej, naszpikowanej akcją rozgrywki. Gameplay ma więc charakter typowo zręcznościowy - staramy się jak najmocniej uszkodzić pojazdy rywali, jak również liczne przeszkody, jakich doświadczymy na swojej drodze. Podczas zawodów na torach pojawiają się power upy, które zwiększają możliwości naszego wozu. Tych z kolei mamy do wyboru aż 30, w tym między innymi legendarnego Eagle R.

Wyścigi toczyć się mogą na różnych planszach - od miejskich ulic, po trasy przecinające lód czy pustynię. Wszystkie nasze zachowania na nich możemy bez problemu odtworzyć dzięki powtórkom w ramach Action Replay System.

W grę bawić możemy się w pojedynkę lub przez multiplayer, zarówno lokalny, jak i sieciowy. Wśród dostępnych trybów są m.in. Car Crusher, Fox 'n' Hounds, Death Race czy Checkpoint Stampede event. Dodatkowo w produkcji występuje CarMODgeddon, który pozwala na tworzenie własnych modyfikacji.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 28 kwietnia 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
2-6 graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer
Wymagania sprzętowe wersji na PC

Minimalna konfiguracja

  • System operacyjny: Win 7 64-bit
  • Procesor: Intel i3-2100 3.1GHz
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • Karta graficzna: 1Gb DirectX 11 (AMD HD 6000 series GPU lub ekwiwalent)
  • Miejsce na dysku: 20 GB

Zalecana konfiguracja

  • System operacyjny: Win 7 64-bit
  • Procesor: Intel i5-3570 3.4GHz
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: 2Gb DirectX 11 (AMD HD 7800 series GPU lub ekwiwalent)
  • Miejsce na dysku: 20 GB
Gra

Carmageddon: Max Damage

Wydania gry

już wydane
# 05 lipca 2016 PS4XO
# 08 lipca 2016 PS4XO
# 27 października 2016 PC

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
XO
PS4