Gamedile.pl

#
Znana także jako Carnival Island.
Opis gry
Carnival Island to powstała z myślą o konsoli PlayStation 3 i kontrolerze ruchu PlayStation Move gra towarzyska, która przenosi nas do wesołego miasteczka, gdzie jesteśmy w stanie zabawić się w jedną z kilkudziesięciu minigier zręcznościowych typowych właśnie dla tego pełnego radości miejsca.

Mechanika rozgrywkiNaszym głównym zadaniem w grze jest przywrócenie życia opuszczonemu wesołemu miasteczku poprzez korzystanie z wszelkich atrakcji, jakie ono oferuje. Odwiedzamy przy tym cztery jego strefy, każda z których oferuje inne wyzwania. Każda z gier wymaga od nas użycia kontrolera PlayStation Move.

Dyscypliny, w których bierzemy udział w grze są ściśle związane z tym, co można znaleźć w typowym Wesołym Miasteczku - oznacza to, że przyjdzie nam tu uderzać młotem, jeździć na diabelskim młynie czy też rzucać obręczami w taki sposób, by te wylądowały na odpowiednim kijku. Za perfekcyjne wykonywanie każdego ze stawianych przed nami zadań pozyskujemy punkty, a później również i nagrody.

Całość oferuje możliwość zabawy wieloosobowej dla maksymalnie czterech osób przy jednej konsoli. Nie ma jednak konieczności posiadania większej niż jeden ilości kontrolerów Move - minigry mogą być rozgrywane w systemie turowym, w którym każdy z graczy bawi się po kolei.

Warstwa technicznaZ uwagi na to, że Carnival Island powstało przede wszystkim z myślą o dzieciach, jego oprawa graficzna została utrzymana w lekkiej konwencji, z bogactwem kolorów widocznym na każdym kroku. Nie uświadczymy tu przemocy, natomiast rywalizacja ma charakter zabawy.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 17 sierpnia 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1-4 graczy, kooperacja, rywalizacja, single player, split screen, wspólny ekran
brak trybu sieciowego

Gry podobne do Carnival Island

Gra

Carnival Island

Wydania gry

już wydane
# 15 listopada 2011 PS3
# 16 listopada 2011 PS3

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PS3