Gamedile.pl

#
Opis gry
Cartoon Network: Battle Crashers to sidescrollowa gra akcji stworzona w oparciu o licencje popularnej stacji telewizyjnej Cartoon Network. Przygotowana została przez studio Magic Pockets i wydana w roku 2016 na konsole Playstation 4, Xbox One, 3DS oraz w 2017 na Nintendo Switch. Tytuł cechuje komiksowa grafika oraz zwariowany humor charakterystyczne dla produkcji animowanych.

Fabuła gryBohaterowie pięciu filmów (Wujcio Dobra Rada, Clarence, Zwyczajny serial, Niesamowity świat Gumballa oraz Pora na przygodę!) rodem z ramówki Cartoon Network niespodziewanie zmuszeni są połączyć swoje siły. Wszystko zaczyna się, gdy Wujcio Dobra Rada przejeżdża swoim K-WDR-em przez różne wymiary i po drodze zabiera ze sobą pasażerów. Tak skonstruowana ekipa stanie do walki z nowym zagrożeniem, tzw. odłamkostworami.

Mechanika rozgrywkiCartoon Network: Battle Crashers to gra akcji z widokiem z boku, która posiada gameplay oparty na prostych mechanizmach. Korzystając ze zdolności szóstki bohaterów (Gumball, Steven Universe, Finn czy Mordechaj) przebijamy się przez kolejne plansze, pokonując przy tym hordy przeciwników oraz bossów. Każdy z nich posiada nieco inną charakterystykę, a podczas przechodzenia 24 poziomów nabierają oni doświadczenia i zwiększają swoje zdolności (szybkość, siłę i obronę).

Zabawę prowadzić możemy zarówno w trybie single player, jak i w module wieloosobowym, działając wspólnie z maksymalnie trójką postaci. Opcja ta nie jest jednak dostępna na handheldzie 3DS.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 28 kwietnia 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

brak danych
Gra

Cartoon Network: Battle Crashers

Wydania gry

już wydane
# 08 listopada 2016 PS4XO
# 08 listopada 2016 3DSPS4XO
# 31 października 2017 Switch
# 31 października 2017 Switch

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
XO
PS4
SWITCH
3DS