Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Cat Quest

PCPS4iOSANDSwitch
Opis gry
Cat Quest to pierwotnie wydana wyłącznie na urządzenia mobilne, a później przeniesiona również na „większe” platformy sprzętowe gra RPG osadzona w otwartym świecie, wyprodukowana i samodzielnie wydana przez studio The Gentlebros.

Fabuła gryHistoria w grze Cat Quest przenosi nas do kolorowej krainy zwanej Felingardem, która zamieszkana jest przede wszystkim przez koty. Główny bohater zmaga się z nie lada problemem - jego siostra została porwana przez okrutnego Drakotha. Jego głównym zadaniem stanie się jej uratowanie. Przy okazji prezentowana tutaj fabuła przedstawia losy magów Mewlina i Meowgana, którzy potrzebują pomocy w złamaniu pieczęci. Za nią skrywa się odpowiedź na pytanie dotyczące tego, jak można będzie powstrzymać smoki przed przejęciem krainy pierwotnie należącej właśnie do nich. Wszystko z dużą dawką humoru i satyry.

Mechanika rozgrywkiChoć konwencja, w jakiej utrzymana jest gra może się wydać trywialna, tak naprawdę mamy tu do czynienia z RPG-iem w pełnym tego słowa znaczeniu. Rozwijamy w niej kierowane przez nas postaci, bierzemy udział w walce, która odbywa się w czasie rzeczywistym oraz zbieramy różnego rodzaju przedmioty, które jesteśmy w stanie dodatkowo modyfikować, by w jeszcze bardziej znaczący sposób wpływały na statystyki i zachowanie postaci, którymi kierujemy. Nie zabrakło tu również miejsca dla magii, której użycie jest ważne zarówno w czasie pojedynków, jak i poza nimi.

Jedną z kluczowych rzeczy w Cat Quest jest eksploracja ogromnego świata i obcowanie z zamieszkującymi go postaciami niezależnymi. Są one w stanie udzielić nam mnóstwa informacji na temat świata, ale też zlecać różnego rodzaju misje poboczne, które będą w stanie wypełnić nasze sakwy dodatkowym złotem.

Warstwa technicznaGra została stworzona w bardzo kolorowej stylistyce i choć rozgrywkę obserwujemy tutaj w dwóch wymiarach i perspektywie izometrycznej, tła, po których poruszają się postaci zostały stworzone w trzecim wymiarze. Tytuł bazuje na silniku Unity. Całość cechuje się sporą dawką humoru i luźną atmosferą, która zachęca do dalszego odkrywania świata. Jeżeli z kolei chodzi o ścieżkę dźwiękową, w niej dominują orkiestralne tematy.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 06 listopada 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Cat Quest

  • Platformy: PCPS4iOSANDSwitch
  • Gatunek: RPG» Turowa
  • Producenci: Gentlebros Games (główny)
  • Wydawcy: # PQube# Gentlebros Games
  • Tematy Humorystyczna
  • Perspektywa: Widok izometryczny
  • Prezentacja: 2D

Wydania gry

już wydane
08 sierpnia 2017 PC
10 sierpnia 2017 iOS
15 września 2017 AND
10 listopada 2017 PS4Switch

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
AND
iOS
PS4
SWITCH