Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Catherine

PC360PS3
Znana także jako Catherine Classic.
Opis gry
Catherine to przeznaczona wyłącznie dla graczy dorosłych przygodowa gra akcji, wywodząca się z firmy Atlus, autorów wielu gier konsolowych. Wcielamy się w niej w rolę mężczyzny o imieniu Vincent, który jest w związku z jego rówieśniczką, 32-letnią Katherine. Pewnego dnia niezbyt szczęśliwy mężczyzna spotyka w barze Catherine - piękną kobietę, która go uwodzi i spędza z nim upojną noc. Te chwile szczęścia nie trwały jednak długo, gdyż od tego czasu mężczyznę zaczęły nękać koszmary senne. Okazuje się, iż od dawna mówi się o demonie, który nawiedza dusze niektórych ludzi, w końcu zabijając ich podczas snu. Zaniepokojony o swą przyszłość Vincent postanawia odkryć zagadkę, kryjącą się za Catherine, która wydaje się źródłem wszystkich problemów.

Gra Catherine to połączenie przygodówki oraz gry zręcznościowej. Można ją podzielić na trzy swoiste etapy. Akcja tego pierwszego rozgrywa się w pubie, gdzie gra ma charakter mocno przygodowy. Rozmawiamy z klientami, starając się dowiedzieć jak najwięcej na temat demona. Druga część gry to etapy zręcznościowe, które rozpoczynają się podczas snu głównego bohatera. W czasie ich trwania staramy się uniknąć śmierci, po prostu unikając napotykanych na naszej drodze przeszkód i pułapek (a tych jest co nie miara). Ostatni etap gry sprowadza się do utrzymania prawidłowych relacji z obiema dziewczynami głównego bohatera - Katherine i Catherine.

Produkcja jest bardzo złożona, jeżeli chodzi o warstwę fabularną. Jak zapewniają autorzy, gra może zakończyć się na różny sposób - wszystko zależy od tego, jakie kroki poczynimy podczas rozgrywki. Wpływ na dalsze losy naszego bohatera mają nie tylko rozmowy z napotykanymi postaciami, ale również wszelkie czynności wykonane podczas zręcznościowych etapów gry.

Catherine to gra o bardzo ładnej oprawie graficznej, utrzymanej w konwencji charakterystycznej dla produkcji japońskich (chociażby anime).
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 11 lutego 2012.
PlayStation 3
funkcja wibracji DualShock 3funkcje sieciowe • HD 720p • 2346 MB wymaganego miejsca na dysku

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, kooperacja, rywalizacja, single player, wspólny ekran
brak trybu sieciowego
Gra

Catherine

Wydania gry

już wydane
# 26 lipca 2011 360PS3
# 10 lutego 2012 360PS3
10 stycznia 2019 PC