Gamedile.pl

#

Celeste

PCPS4XOSwitch
Opis gry
Celeste jest dynamiczną dwuwymiarową platformówką, która powstała w studiu Matt Makes Games (TowerFall: Ascension) z myślą o wiodących platformach sprzętowych. Całość została zaprojektowana za pośrednictwem techniki pixel-artu i jest nową wersją wydanej w 2015 roku i udostępnianej za darmo niewielkiej platformówki.

Fabuła gryOpowiadana w grze historia opisuje losy mieszkającej w fantastycznym świecie dziewczyny, która postanawia udowodnić sobie samej, że jest coś warta - postanawia więc wspiąć się na szczyt dotychczas niezdobytej góry. Doskonale zdaje sobie sprawę, jak niebezpieczne będzie to dla niej - a my w tej przygodzie będziemy jej towarzyszyć.

Mechanika rozgrywkiAkcję gry obserwujemy z boku, a sama zabawa w niej ma charakter typowej platformówki. Przemierzamy kolejne zamknięte poziomy, skaczemy z platformy na platformę oraz staramy radzić sobie z wszelkimi niebezpieczeństwami, które stają nam na drodze. Co ciekawe, często zmieniana jest perspektywa rozgrywki, a do wspinaczki musimy wykorzystywać nie tylko pionowe, ale i poziome płaszczyzny.

Rzeczą odróżniającą tę grę na tle innych są zdecydowanie umiejętności, jakimi dysonuje główna bohaterka. Może ona teleportować się na krótkie dystanse, czy też zaburzać rzeczywistość, co czasami jest w stanie przynieść efekt co najmniej niespodziewany.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 09 grudnia 2017.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Celeste

  • Platformy: PCPS4XOSwitch
  • Gatunek: Platformówka» Zręcznościowa
  • Producenci: Matt Makes Games
  • Wydawcy: Matt Makes Games
  • Tematy Fantasy
  • Perspektywa: Z boku
  • Prezentacja: 2D

Wydania gry

już wydane
# 31 stycznia 2018 PCPS4XOSwitch

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
PS4
SWITCH