Concrete Genie - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Concrete Genie to stworzona przez zespół Pixelopus (będący częścią wytwórni Sony) platformowa gra akcji, przygotowana wyłącznie z myślą o konsoli PlayStation 4. Jest to drugi (po Entwined) produkt wspomnianego dewelopera. Zapowiedziany został w czasie targów Paris Games Week.

Fabuła gryW grze poznajemy historię chłopca o imieniu Ash, który jest artystą - jego dzieła nie są doceniane przez ludzi, jednak niewątpliwie ma talent. Jest niestety męczony przez łajdaków zamieszkujących okolice miasteczka Denska, w którym zresztą żyje. Jest ono zresztą po części opuszczone - po części ze względu na zanieczyszczenie, które odstrasza ludzi.

Pewnego dnia Ash odkrywa, że jego twory przenoszą się do świata rzeczywistego. Ten nietypowy dar staje się dla niego błogosławieństwem - dzięki niemu może nie tylko tworzyć swoich przyjaciół, którzy obronią go przed szkolnymi łajdakami, ale też oczyszczać miasto z zanieczyszczeń.

Mechanika rozgrywkiConcrete Genie jest grą, w której dużą część zabawy spędzamy na eksploracji dużego świata, jak również tworzeniu poszczególnych jego elementów. Naszym celem jest ożywienie opuszczonego miasteczka, które potrzebuje kolorów i w którym jak najbardziej jest miejsce na nowe barwne postaci, które zresztą również samy stworzymy.

Gra oferuje możliwość zabawy wyłącznie dla pojedynczego gracza.

Warstwa technicznaW przeciwieństwie do pierwszego dzieła twórców, Concrete Genie powstało na bazie silnika Unreal 4, który umożliwił im stworzenie w pełni trójwymiarowego środowiska, bogatszego w detale i ciekawszego dla graczy. Gra w dużej części korzysta z panelu dotykowego umiejscowionego na DualShocku 4, dzięki któremu możemy rysować to, co później będziemy chcieli wcielić w życie.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 01 listopada 2017.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
Gra

Concrete Genie

Wydania gry

już wydane
# 08 października 2019 PS4
# 08 października 2019 PS4
# 09 października 2019 PS4
# 09 października 2019 PS4