Gamedile.pl

#

Crash Bandicoot

PSPPSXPS3
Opis gry
Crash Bandicoot to stworzona przez studio Naughty Dog gra platformowa, która dała początek niesamowicie popularnej serii. Gra pierwotnie została zaprojektowana z myślą o konsoli PlayStation - znacznie później, bo po prawie dziesięciu latach, zadebiutowała w formie cyfrowej na nowszych konsolach firmy Sony w serii PSOne Classics.

FabułaWarstwa fabularna gry skupia się na tytułowej postaci Crasha Bandicoota, który zostaje porwany przez nikczemnego Dr. Neo Cortexa - ten ma na celu przemienienie uroczego zwierzaka w genetycznie zmodyfikowanego wojownika, nowy nabytek dla jego zmutowanej armii super-zwierząt. Ta jest werbowana w celu zemsty na wszystkich tych, którzy śmiali się z antagonisty w przeszłości. Po kilku eksperymentach Crash zostaje uznany za „niewypał” - właśnie wtedy udaje mu się uciec. W międzyczasie na jego dziewczynie, Tawnie Bandicoot, przeprowadzane są inne eksperymenty.

Nieprzytomny Crash po swojej ucieczce budzi się na plaży wyspy N Sanity - teraz musi przedrzeć się przez trzy różne wyspy, by ocalić swoją ukochaną i rozprawić się z Cortexem. Po drodze czeka go wiele potyczek z poplecznikami antagonisty.

Rozgrywka w grzeCrash Bandicoot to typowa przedstawicielka gatunku gier platformowych. Rzuca ona nam wyzwanie przejścia 25 różnych poziomów (plus dwóch sekretnych oraz sześciu walk z bossami) przepełnionych przeszkodami i przeciwnikami. Zmierzamy cały czas w jedną stronę, a rywali pokonujemy albo poprzez skakanie po ich głowach, albo też przez kręcenie się dookoła własnej osi. Ważnym elementem jest tutaj również zbieranie jabłek, często ukrytych w możliwych do zniszczenia skrzynkach.

Oprawa audiowizualnaGrafika w grze Crash Bandicoot stawia przede wszystkim na bardzo żywe kolory i wesołą atmosferę. Jeżeli z kolei chodzi o muzykę to jej zaprojektowaniem zajęła się grupa muzyczna Mutato Musika, która później pisała muzykę do wszystkich gier Naughty Dog poza tymi z serii Uncharted.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 07 września 2015.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

brak danych
Gra

Crash Bandicoot

  • Platformy: PSPPSXPS3
  • Gatunek: Zręcznościowa» Platformówka
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Tematy Fantasy
  • Wsparcie dla:

Wydania gry

planowane
# 1996 PSXPS3
# 1996 PSPPSXPS3