Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Cuphead

PCXO
Opis gry

Informacje ogólneDebiutancki projekt założonego przez braci Chada i Jareda Moldenhaurerów niezależnej firmy StudioMDHR. Tytuł czerpie inspiracje z kreskówek z lat 30., w tym takich jak Swing your Sinners i Bimbo's Initiation, a także tak klasycznych pozycji, jak Contra, Super Mario Bros czy Street Fighter III. Cuphead jest dwuwymiarową platformową grą należącą do kategorii run & gun. Bohaterowie oraz tła wykonane zostały ręcznie z wykorzystaniem filtrów nadających grafice styl dawnych produkcji. Całość wzbogacono jazzową warstwą dźwiękową.

Fabuła gryHistoria ukazuje losy Cupheada i Mugmana, którzy - typowo dla bohaterów kreskówek - przez swoją lekkomyślność popadli w tarapaty. Ich słabość do hazardu doprowadziła do bardzo niebezpiecznego końca. Przegrana w grze w kości z samym szatanem nie mogła dobrze się skończyć. Na szalę trafiły oczywiście ich dusze. Jedynym wyjściem z tej sytuacji jest wykonanie jego woli, czyli stoczenie pojedynku z ponad trzydziestoma przeciwnikami. Tutaj też rozpoczyna się rola gracza, który będzie musiał pomóc Cupheadowi i Mugmanowi wydostać się z opresji. Wątek fabularny pozostaje jednak kwestią drugorzędną, na pierwszy plan wysuwa się sama rozgrywka.

GameplayGłównym elementem gry są pojedynki z różnorodnymi przeciwnikami na utrzymanych w 2D lokacjach. Kluczem do sukcesu jest poznanie technik rywali i umiejętne ich unikanie. Każdego z nich wyróżnia wygląd oraz ataki. Graczom przyjdzie zmierzyć się m.in. z bojowymi żabami, nadal tkwiącym w karmniku ptakiem czy ziejącym ogniem smokiem. Wielu z nich zajmować będzie duży obszar plansz. Dostępne dla gracza ruchy to sztuczki typowe dla gier platformowych. Jest więc skok zwykły i podwójny, dashowanie, kucnięcie oraz strzał. Pod tym względem twórcy stawiają na prostotę. Walki cechuje pewna przewidywalność, lecz także bardzo wysoki poziom trudności. W grze dostępny jest również co-op.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 10 listopada 2016.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, kooperacja, single player, wspólny ekran
brak trybu sieciowego
Gra

Cuphead

  • Platformy: PCXO
  • Gatunek: Zręcznościowa» Platformówka
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Perspektywa: Z boku
  • Prezentacja: 2D

Wydania gry

już wydane
# 29 września 2017 PCXO

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
XO