Gamedile.pl

#

Dark Souls

PC360PS3
Znana także jako Project Dark.
Opis gry
Dark Souls to utrzymana w mrocznej stylistyce gra, będąca przedstawicielką dynamicznych produkcji z gatunku cRPG. Stworzona przez japońskie studio From Software, prezentuje znane już motywy średniowiecza, władców i rycerzy. Akcja produkcji została przeniesiona do ogromnego świata, którego sama eksploracja zajmie graczowi całe godziny, nie wspominając o szeregu misji do wykonania czy niezliczonych potworach do pokonania.

Podobnie, jak to bywa w wielu grach cRPG, tak i tutaj naszą zabawę rozpoczynamy od stworzenia postaci, którą będziemy kierować i poruszać się po świecie gry. Kreator oferuje użytkownikom takie opcje, jak możliwość ustawienia płci, imienia czy wyglądu. Warto jednak wspomnieć, iż nie ma możliwości wyboru klasy - ta bowiem ukształtuje się wraz z naszymi postępami w grze. Jeżeli więc będziemy korzystać z czarów, nasza postać zostanie mistrzem w posługiwaniu się nimi. To tylko od nas zależy, w jakim kierunku pójdzie nasz bohater i jakie dziedziny walki zgłębi.

Jeżeli chodzi o walkę, jeden z najbardziej rozbudowanych elementów opisywanej produkcji, to można powiedzieć, iż jest ona całkiem zróżnicowana. Autorzy oddali graczom do dyspozycji bardzo dużo rozmaitych broni, którymi może posługiwać się w grze. Bronie są zarówno jedno, jak i dwuręczne, co w znaczącym stopniu wpływa na biegłość poruszania się nimi.

Oprócz trybu rozgrywki w pojedynkę, który - jak zapewniają autorzy - daje graczom nawet 60 godzin zabawy, istnieje również tryb gry kooperacyjnej oraz opartej na współzawodnictwie. Warto wspomnieć, iż gra przyodziana została w piękną trójwymiarową grafikę, a jej udźwiękowienie oddaje mroczny jej klimat.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 05 czerwca 2011.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
2-4 graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer

Gry podobne do Dark Souls

Gra

Dark Souls

Wydania gry

już wydane
# 04 października 2011 360PS3
# 07 października 2011 360PS3
# 21 sierpnia 2012 PC
# 24 sierpnia 2012 PC