Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Dark Souls II

PC360PS3
Opis gry
Druga część ciepło przyjętej przez graczy gry Dark Souls. Za jej produkcją stoi studio From Software, które zajęło się również przygotowaniem pierwowzoru. W kontynuacji pojawi się możliwość powrotu do mrocznego świata fantasy, tym razem jednak w ciele innego śmiałka.

Bohater, postać naznaczona klątwą, przemierzy rozległy świat fantasy w poszukiwaniu wybawienia dla swego losu. Fabuła, jak również sama historia krainy ponownie ukazana została w sposób niebezpośredni. Gracz sam będzie musiał poznać jej tajemnice, łącząc w całość skrawki informacji, które odnajdzie na swej drodze.

Poziom trudności - podobnie jak w poprzedniej części - stoi na bardzo wysokim poziomie. Każdy pojedynek z wrogiem to ciężkie wyzwanie, a bitwa z większą grupą przeciwników to zadanie, które wymaga ogromnej precyzji ataków i cierpliwości przy wykonywaniu bloków oraz uników. Ważnym aspektem jest tutaj także dobór ekwipunku. Oprócz broni dwuręcznych i możliwości posługiwania się tarczą, pojawia się tu także nowość w postaci walki dwoma mieczami naraz. Ta ofensywna taktyka opiera się na bardzo szybkim wyprowadzaniu ciosów w celu błyskawicznego uporania się z wrogiem. Ważnym aspektem jest tutaj też eksploracja, między innymi nowego miasta Majula.

Kluczem w grze jest wybór odpowiedniej klasy postaci. Tych w sumie jest dziesięć, a pośród nich znajduje się między innymi Bandyta czy Mistrz Miecza. Bohater rozwija się w trakcie przygody dzięki nabytemu doświadczeniu, jednak odpowiednie rozdysponowanie punktów umiejętności jest jedynie połową sukcesu - później należy je bowiem odpowiednio wykorzystać.

Tryb wieloosobowy uległ znacznemu rozwojowi w stosunku do części pierwszej. Uporanie się z zagadkami i trudnymi przeciwnikami okazuje się prostsze dzięki podpowiedziom pozostawionym w lokacjach przez innych graczy. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by odwiedzić innego użytkownika i stawić mu czoła.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 17 czerwca 2014.
Xbox 360
Dolby Digitalpobieranie zawartości gryrankingi • HDTV 720p/1080i/1080p • 15 MB na zapis gry

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
2-4 graczy, kooperacja, multiplayer

Gry podobne do Dark Souls II

Gra

Dark Souls II

Wydania gry

już wydane
# 11 marca 2014 360PS3
# 14 marca 2014 360PS3
# 25 kwietnia 2014 PC
# 25 kwietnia 2014 PC