Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#
Opis gry
Darksiders III to trzecia odsłona bardzo popularnej serii gier akcji, od początku tworzonej przez studio Vigil Games należące do koncernu THQ. W wyniku bankructwa tego ostatniego, autorzy cyklu zostali zamknięci, a prawa do marki przejęła firma Nordic Games (która później przechrzciła się na THQ Nordic). Do prac nad „trójką” zaangażowała debiutujące Gunire Games, w skład którego weszli między innymi byli pracownicy Vigil Games. W związku z tym można tu liczyć na zachowanie ducha poprzednich odsłon.

Darksiders III jest pierwszą odsłoną serii, która pojawiła się na konsolach ósmej generacji. Obok nich trafiła także na PC.

Fabuła gry



Warstwa fabularna produkcji przedstawia nam postać Fury - czarodziejki, która wyrusza na bój z Siedmioma Grzechami Głównymi oraz ich poplecznikami. Jej celem jest przywrócenie równowagi między złem a dobrem w czasach, w których do pierwsze zaczęło dominować.

Mechanika rozgrywki



Oprócz największej zmiany w grze, a zatem wprowadzenia głównej bohaterki, która nie jest jednym z Czterech Jeźdźców Apokalipsy, gra zachowuje główne założenia rozgrywki. Podobnie zatem, jak w przypadku poprzednich odsłon cyklu, mamy tu do czynienia z nastawioną na akcję siekanką, której głównym elementem są walki z przeciwnikami. W tych nie brakuje łączenia kolejnych ciosów w combosy oraz stosowania magii.

Warstwa techniczna



Z uwagi na to, że Darksiders III porzuciło konsole stacjonarne siódmej generacji, autorzy mogli pozwolić sobie na nieco więcej, niż wcześniejszy zespół deweloperski. Choć gra bazuje na tym samym silniku, został on odpowiednio udoskonalony, by odpowiadać współczesnym standardom. Nie zmienił się również mroczny i niepokojący klimat całości.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 04 sierpnia 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Darksiders III

Wydania gry

już wydane
# 27 listopada 2018 PCPS4XO