Gamedile.pl

#
Opis gry
Dead Cells to stworzona przez niezależne francuskie studio deweloperskie Motion Twin gra akcji kładąca nacisk na walkę z przeciwnikami, przynależąca do gatunków metroidvania i roguelike, łącząca elementy każdego z nich w jedną spójną całość. W sieci debiutowała 10 maja 2017 roku, kiedy to trafiła na łamy platformy dystrybucji cyfrowej. 13 listopada tego samego roku do swojej oferty dodał ją polski system dystrybucji cyfrowej GOG.com - wtedy jednak całość wciąż była opatrzona łatką „w produkcji”.

Mechanika rozgrywkiW Dead Cells przenosimy się do mrocznego świata, a podstawą naszej zabawy jest eksploracja kolejnych poziomów. W jej trakcie będziemy zmuszeni do walki, która nie wybacza pomyłek - śmierć wiąże się tutaj z koniecznością rozpoczęcia zabawy od nowa. Autorzy oddali do naszej dyspozycji aż pięćdziesiąt różnych broni oraz wiele zaklęć, które wspomogą nas w czasie przygody. Nie brakuje tu również ukrytych pokoi i przejść, które często można odblokować wyłącznie po skorzystaniu z określonej umiejętności.

Co jakiś czas na naszej ścieżce stają tutaj więksi bossowie, których pokonanie zmusza nas do odnalezienia ich słabych i mocnych stron, a następnie wykorzystania tych pierwszych, a uważania na te drugie.

Warstwa technicznaDead Cells zostało zaprojektowane techniką pixel-artu. Rozgrywka w nim toczy się w starym, dwuwymiarowym stylu. Autorzy postawili na różnorodność, w związku z czym stale zwiedzamy tu nowe obszary, które różnią się od siebie nie tylko charakterystyką, ale też wyglądem. Podobna różnorodność widoczne jest w efektach specjalnych, na przykład tych związanych z wykorzystywaniem broni.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 13 listopada 2017.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
Gra

Dead Cells

  • Platformy: PC
  • Gatunek: Gra akcji» Platformówka» Roguelike
  • Producenci: Motion Twin
  • Wydawcy: Motion Twin
  • Perspektywa: Z boku
  • Prezentacja: 2D

Wydania gry

już wydane
# 10 maja 2017 PC
# 13 listopada 2017 PC

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC