Gamedile.pl

#
Znana także jako Déraciné.
Opis gry
Déraciné to zaprojektowana przez będące częścią SIE Japan Studio w kolaboracji z uznanym From Software gra przygodowa powstała z myślą o goglach Wirtualnej Rzeczywistości i konsoli PlayStation 4. W jej tworzeniu udział brał Hidetaka Miyazaki, który z wspomnianą firmą współpracował już przy tworzeniu gry Bloodborne.

Fabuła gryPrzenosimy się do szkoły z internatem, w której dzieci spędzają swoje dni w ciszy i zadumie. Wcielamy się w postać niewidocznego gołym okiem duszka, który istnieje w świecie, w którym zamarł czas. Został przywołany przez mieszkającą w tym miejscu nastolatkę i razem z nim przemierzamy szkołę, często ulegając nagłym zmianom czasu.

Mechanika rozgrywkiElementem centralnym gry Déraciné jest fabuła, na którą mamy ogromny wpływ - za sprawą możliwości manipulowania czasem, jesteśmy w stanie zmieniać przebieg niektórych wydarzeń czy też wchodzić w nietypowe interakcje z otoczeniem. Kluczową rzeczą w dokonywaniu progresu w rozgrywce jest tutaj nawiązywanie i zacieśnianie znajomości z mieszkankami Internatu. Nie mogą nas zobaczyć, a zatem więź odczuwa się podczas odnajdywania fragmentów fabuły w momencie, gdy czas ulega zatrzymaniu.

Świat gry tętni tajemnicami, a cała zabawa może przybrać formę tradycyjnej przygodówki, bądź też tak zwanej powieści wizualnej.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 12 czerwca 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Deracine

Wydania gry

planowane
# 2018 PS4