Gamedile.pl

#
Opis gry
Dino Frontier to stworzona przez niezależne studio deweloperskie Uber Entertainment (znane z dobrze przyjętego Planetary Annihilation) gra strategiczna czasu rzeczywistego, która powstała z myślą o konsoli PlayStation 4. Wydana drogą cyfrową, do swojego działania wymaga gogli Wirtualnej Rzeczywistości.

Fabuła gryZaprezentowana w grze historia przenosi nas do alternatywnej wersji Dzikiego Zachodu, gdzie obok kowbojów, szeryfów, rzezimieszków i dyliżansów spotkać możemy również... dinozaury. W tym dość nietypowym i na pewno nieprzyjaznym nowym odwiedzającym środowisku będziemy musieli sobie poradzić, przejmując rolę „Wielkiego Burmistrza” i starając się ogarnąć ten cały bałagan.

Mechanika rozgrywkiRozgrywka w grze Dino Frontier rzuca przed nami wyzwanie związane z rozwojem wspomnianego miasteczka. Do nas należy tutaj pozyskiwanie kolejnych surowców, za pośrednictwem których możemy stawiać kolejne budynki, jak również bawić się w pozyskiwanie innych materiałów umożliwiających jego ekspansję. Naturalnie rzecz biorąc miasteczko nie jest puste i jest zamieszkiwane przez ludzi - odpowiednie ich wykorzystanie stanowi klucz do efektywnego rozwoju.

Ważną częścią naszego miasta są dinozaury. Możemy posiadać zaledwie po jednym gatunku każdego z nich, a w czasie rozgrywki konieczne jest ich oswojenie w celu czerpania z nich korzyści. Te są różne - stworzenia te bowiem wspomogą nas nie tylko w ochronie dobytku, ale też w pracach wykonywanych w trakcie jego funkcjonowania.

Warstwa technicznaAkcję w grze Dino Frontier obserwujemy albo z pierwszej osoby, bezpośrednio przechadzając się po tworzonym przez nas miasteczku, albo też w rzucie z lotu ptaka, mając wgląd na całą okolicę jednocześnie. Gra cały czas stara się angażować nas we wszelkie akcje, które jesteśmy tu w stanie wykonać, również i fizycznie.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 13 listopada 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Dino Frontier

  • Platformy: PS4
  • Gatunek: Strategiczna» RTS
  • Producenci: Uber Entertainment
  • Wydawcy: Uber Entertainment
  • Tematy Alternatywna historia
  • Wsparcie dla: VR
  • Perspektywa: Pierwszoosobowa (FPP)Top-down
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 01 sierpnia 2017 PS4

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PS4