Gamedile.pl

#

Dragon Quest Builders

PS3PSVPS4Switch
Opis gry
Dragon Quest Builders to zaprojektowana z myślą o konsolach PlayStation 3, PlayStation 4 i PS Vita, a później wydana również na platformie Nintendo Switch trzecioosobowa gra RPG, która przenosi nas do .kolorowego świata fantasy, niegdyś tętniącego życiem, teraz umierającego. Korzystając z nietypowych umiejętności głównego bohatera, będziemy musieli przywrócić mu świetność. Gra powstała w wewnętrznym oddziale japońskiego studia Square Enix.

Fabuła gryAkcja tytułu przenosi nas do przepełnionej magią krainy zwanej Alefgardem, która setki lat temu była miejscem wielkiego konfliktu. Stoczony w niej bój między rasą ludzką a dowodzonymi przez Dragonlorda potworami doprowadził do klęski tej pierwszej, w wyniku której miejsce to przeobraziło się w ruinę. Nasza zabawa tutaj rozpoczyna się w momencie, gdy do krainy przybywa młodzieniec obdarzający umiejętnościami twórczymi - kierując jego poczynaniami będziemy musieli przywrócić temu miejscu dawną świeność.

Mechanika rozgrywkiJuż na początku zabawy w Dragon Quest Builders trafiamy do niemalże pustej krainy - naszym zadaniem będzie rozbudowanie jej i wypełnienie mieszkańcami. Zaczniemy od zbierania surowców, które następnie posłużą nam do tworzenia różnego rodzaju przedmiotów, ale i budynków, a nawet całych miast.

Wszystko to jednak nie będzie się odbywać jedynie w bardzo idyllicznej atmosferze - nasze sukcesy w rozwoju kolejnych obszarów będą bowiem zauważane przez siły zła - walka z nimi jest nieodzownym elementem serii. Ma ona bardziej zręcznościowy niż taktyczny charakter, a wraz z kolejnymi pokonywanymi przeciwnikami rozwijamy tworzoną na początku gry postać, zdobywając nowe umiejętności i ulepszając te już przez nią posiadane.

Warstwa technicznaGra zaprojektowana została w luźnej i kolorowej stylistyce - każdy model postaci i otoczenia został stworzony z należytą starannością. Wesoły klimat całości wspomaga ścieżka dźwiękowa, wartka i zachęcająca o gry.

Przygotowaniem modeli postaci występujących w grze zajął się Akira Toriyama, znany przede wszystkim ze swojej serii Dragon Ball.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 25 lutego 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak danych
Gra

Dragon Quest Builders

  • Platformy: PS3PSVPS4Switch
  • Gatunek: RPG
  • Producenci: Square Enix
  • Wydawcy: Cenega Square Enix
  • Tematy Fantasy
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 28 stycznia 2016 PS3
# 28 stycznia 2016 PSVPS4
# 14 października 2016 PS4
# 09 lutego 2018 Switch
# 09 lutego 2018 Switch

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PS3
PS4
PSV
SWITCH