Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Dream Chamber

MacPCiOS
Opis gry
Dream Chamber to stworzona przez studio Microïds przynależące do doświadocznej firmy Anuman Interactive trzecioosobowa gra przygodowa typu point & click, w której gracze przeniosą się do lat 30. ubiegłego wieku, by tam rozwikłać pewną tajemnicę.

Poznać im przyjdzie postać Charliego - mężczyzny, który odziedziczył fortunę. Olbrzymy spadek otworzył przed nim nowe możliwości - wreszcie mógł zająć się tym, czym chciał - fachem prywatnego detektywa. Choć do tej pory robił to amatorsko i zajmował się niewielkimi sprawami, ta nowa jest inna - ma bowiem prywatny charakter. Ofiarą kradzieży biżuterii jest bowiem nie kto inny jak jego własna dziewczyna. Schwytanie przestępcy staje się nie tylko szansą na rozwikłanie zagadki, ale też walką o honor.

Jeżeli chodzi o model rozgrywki, ten doskonale wpisuje się w ramy gatunku point & click. Gracze mają zatem tu możliwość przemierzania kolejnych lokacji, rozmawiania z barwnymi niezależnymi postaciami i zbierania przedmiotów oraz wskazówek mających na celu ułatwienie im śledztwa. Co ciekawe, główny bohater jest w stanie ponownie odwiedzać każdą lokację we śnie, w poszukiwaniu dodatkowych szczegółów kluczowych dla przebiegu całej sprawy.

Główne dialogi w grze są zaprezentowane w formie swoistej mini-gry, w której gracze muszą w taki sposób dobrać swoje pytania, by odkryć prawdę. Nie brakuje tutaj również zagadek logicznych, jak otwieranie zamków czy łączenie ze sobą części podartych dokumentów.

Tym, na co zwraca uwagę gra na pierwszy rzut oka jest jej oprawa graficzna. Wykonana w kreskówkowym stylu i mrocznej tonacji, znakomicie oddaje klimat przedstawionego okresu. W całości nie brakuje humoru, który uzupełnia poważne wydarzenia.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 23 listopada 2013.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

brak danych
Najświeższe informacje
Gra

Dream Chamber

  • Platformy: MacPCiOS
  • Gatunek: Przygodowa» Point & Click
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Wsparcie dla:

Wydania gry

już wydane
24 października 2013 MacPCiOS