Gamedile.pl

#
Opis gry
DriveClub VR to gra wyścigowa zaprojektowana przez Evolution Studios, będąca gruntownie przebudowaną wersją produkcji z 2014 roku. Jak sama nazwa sugeruje, została przerobiona, by wspierała gogle PlayStation VR. Wspomniane studio deweloperskie, odpowiedzialne również za pierwowzór, zostało zamknięte na krótko przed wydaniem tytułu. Mimo wszystko jego pracownikom udało się go skończyć, już pod szyldem Codemasters, do którego przeszli.

Mechanika rozgrywkiDriveClub VR to typowa gra wyścigowa, w której bierzemy udział w bardzo dynamicznych zmaganiach sportowych samochodów. Rozgrywkę obserwujemy tu z oczu kierowcy - mamy zatem wgląd na cały kokpit pojazdu, po którym możemy się w dowolny sposób rozglądać. Naszym głównym zadaniem jest, jak to w przedstawicielkach tego gatunku bywa, wyprzedzanie rywali na kolejnych stawianych przed nami trasach.

Gra została skierowana nie tylko dla wielbicieli zabawy w pojedynkę - sieciowy moduł multiplayer umożliwia tu toczenie pojedynków ze znajomymi z całego świata.

Warstwa technicznaPod względem graficznym DriveClub VR w znacznym stopniu przypomina swój pierwowzór. Autorzy postarali się jednak o zwiększenie immersji poprzez udoskonalenie udźwiękowienia i uczynienie go bardziej przestrzennym. Dodatkowo na potrzeby tej wersji gry stworzony został tryb, w którym możemy wysiąść z aut, by przyjrzeć się im z zewnątrz, pod każdym możliwym kątem.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 07 marca 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
2-8 graczy, rywalizacja, multiplayer
Gra

DriveClub VR

Wydania gry

już wydane
# 13 października 2016 PS4
# 13 października 2016 PS4

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PS4