Gamedile.pl

#
Znana także jako Dungeon Siege 3.
Opis gry
Dungeon Siege III to kolejna, trzecia z kolei odsłona jednej z najpopularniejszych serii gier cRPG. Tym razem wyprodukowaniem tytułu zajęło się utalentowane studio Obsidian Entertaiment. Historia gry opowiada o losach królestwa Ehb - jeszcze niedawno żyjące w nim frakcje żyły w pokoju. Okazało się jednak, iż było to tylko złudzenie ładu i porządku, a sojusz chyli się ku upadkowi. Wcielamy się w jednego z nielicznych, pokrytych hańbą członków protektoratu krainy, Dziesiątego Legionu, by odbudować potężny niegdyś legion i zapobiec pogrążeniu się Ehb w długowiecznej ciemności. W towarzystwie grupy przyjaciół, przemierzamy piękny świat Ehb, pokonując wszystkich oprychów i radząc sobie z potężnymi bestiami wprost z ciemności - wszystko po to, by stać się bohaterem i ocalić ojczystą ziemię.

Dungeon Siege III to gra, która w niesamowity sposób łączy intuicyjną, pełną dynamiki rozgrywki, rozbudowany system RPG, w skład którego wchodzi między innymi niesamowita różnorodność umiejętności. Ponadto gra oferuje niesamowity tryb multiplayer, który ma zapewnić graczom długie godziny spędzone przy tytule. Produkcja ta po raz pierwszy ma okazję gościć nie tylko na komputerach osobistych, ale również i konsolach nowej generacji.

Gra, jak przystało na czasy, w których żyjemy, "przyodziana" została w nowoczesną szatę graficzną wysokiej rozdzielczości, która gwarantuje niesamowite przeżycia związane chociażby z samą eksploracją krainy Ehb. Ponadto warto zwrócić uwagę na niesamowicie efektownie wykonane animacje czarów i postaci, które niejednokrotnie zaskoczą spektakularnością i płynnością.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 09 maja 2011.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, kooperacja, single player, wspólny ekran
24 graczy, kooperacja, multiplayer
Gra

Dungeon Siege III

  • Platformy: PC360PS3
  • Gatunek: cRPG» Hack & slash
  • Producenci: Obsidian Entertainment (główny)
  • Wydawcy: Square Enix Cenega
  • Tematy Fantasy
  • Wsparcie dla: Kompatybilność wsteczna
  • Perspektywa: Widok izometryczny
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 17 czerwca 2011 PC360PS3
# 21 czerwca 2011 PC360PS3