Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Dying Light: The Following to duże rozszerzenie stworzone przez Techland z myślą o pierwszoosobowym horrorze Dying Light. Dodatek zadebiutował w roku 2016 na PC, PS4 oraz Xbox One, pogłębiając zawartość podstawki o nową kampanię fabularną, bronie oraz elementy gameplayu. Choć tytuł podejmuje oddzielne wątki oraz wprowadza własną mapę, nie jest produkcją samodzielną i wymaga do zabawy podstawowej edycji.

Fabuła gryMamy tu do czynienia z kontynuacją losów Kyle'a Crane'a, który nadal poszukuje lekarstwa na wirus zmieniający ludzi w zombie. Skupieni w Wieży mieszkańcy Harran mają coraz większe problemy z niedostatkami Antyzyny wstrzymującej negatywne efekty u zarażonych. Jednak na horyzoncie pojawia się nowa nadzieja, Crane dowiaduje się, że poza murami miasta żyją kultyści, którzy w jakiś sposób także opierają się działaniom wirusa. Bohater decyduje się przeniknąć w ich szeregi i odnaleźć sposób na uratowanie swoich towarzyszy oraz samego siebie.

Mechanika rozgrywkiThe Following korzysta z większości elementów znanych z podstawki. Mamy tu więc rozwój postaci (z nowymi umiejętnościami), zdobywanie oraz modyfikację broni (w tym kuszę czy rewolwer), a także przemieszczanie się z wykorzystaniem efektownego parkuru. Dodatek rozszerza jednak nasz teren działania o mapę większą i bardziej otwartą, od tej zaprezentowanej w oryginale.

By ułatwić jej swobodne zwiedzanie, twórcy oddali w ręce graczy buggy i choć jest to jedyny pojazd, jakim przyjdzie nam sterować, dowolnie możemy go modyfikować. Dobieramy więc dla niego silnik, hamulce, bronie czy barwy z 40 dostępnych wzorów. Oczywiście do jego działania potrzebne jest jednak paliwo.

W dodatku pojawiły się także nowe wyzwania z kategorii Basic, Dailies oraz Community, które codziennie się zmieniają, a za wykonanie których otrzymujemy punkty doświadczenia. Z kolei poziom trudności Nightmare Mode wydłuża czas nocy, a także zwiększa siłę oraz wytrzymałość przeciwników. Każda akcja w tym trybie pochłania także staminę głównego bohatera.

Co ciekawe, progres w rozwoju postaci jest przenoszony między Dying Light a The Following. Jeśli więc zapragniemy w trakcie zabawy w dodatek wrócić do podstawki, Crane nie zapomni nagle nabytych umiejętności.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 16 października 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
2-5 graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer
Najświeższe informacje
 • #

  GOG.com rozpoczął wyprzedaż gier Made in Poland

  05 listopada 2018
  Made in Poland to nowa propozycja od platformy GOG.com, w ramach której liczyć możemy na lepsze ceny rodzimych produkcji. Rabaty sięgają w tym wypadku nawet 90% regularnej ceny. Wśród najciekawszych ofert...
Wymagania sprzętowe wersji na PC

Minimalna konfiguracja

 • System operacyjny: Windows 7 64-bit / Windows 8 64-bit / Windows 8.1 64-bit
 • Procesor: Intel Core i5-2500 @3.3 GHz / AMD FX-8320 @3.5 GHz
 • Pamięć: 8 GB RAM DDR3
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 560 / AMD Radeon HD 6870 (1GB VRAM)
 • Miejsce na dysku: 40 GB

Zalecana konfiguracja

 • System operacyjny: Windows 7 64-bit / Windows 8 64-bit / Windows 8.1 64-bit
 • Procesor: Intel Core i5-4670K @3.4 GHz / AMD FX-8350 @4.0 GHz
 • Pamięć: 16 GB RAM DDR3
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 780 / AMD Radeon R9 290 (2GB VRAM)
 • Miejsce na dysku: 40 GB
Gra

Dying Light: The Following

Wydania gry

już wydane
# 09 lutego 2016 PCPS4XO
# 09 lutego 2016 PCPS4XO

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
XO
PS4