Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Dynasty Warriors 8: Xtreme Legends jest samodzielnym dodatkiem do wydanej w 2011 roku gry Dynasty Warriors 8. Poza platformą PlayStation 3, na którą trafił pierwowzór, rozszerzenie trafiło również - w edycji kompletnej - także na konsole PlayStation 4 i PlayStation Vita, oferując dodatkowo całą zawartość „podstawki”.

Mechanika rozgrywki i nowościGłówne założenia rozgrywki w Dynasty Warriors 8: Xtreme Legends pozostały niezmienione w stosunku do oryginału. Oznacza to, że mamy tu do czynienia z dynamicznym slasherem stawiającym przede wszystkim na walkę, ale posiadającym też aspekty strategiczne, a przede wszystkim starającym się opowiedzieć historię znaną z powieści „Legenda Trzech Królestw”, znanej przede wszystkim na Dalekim Wschodzie.

Poza czterema głównymi liniami fabularnymi (Wei, Wu, Shu i Jin) gra wprowadza piątą, skupiającą się na Lu Bu i jego sprzymierzeńcach. Jest ona bardziej rozbudowana, niż pozostałe i zawiera w sobie opowieść o jego córce Lu Linggi i pomocniku Chen Gongu. Dodatkowo frakcja Wu zawiera teraz w sobie nową grywalną postać.

Do gry powrócił również znany z poprzednich odsłon serii tryb wyzwań, w którym - jak sama nazwa sugeruje - musimy sprostać szeregowi misji stawianym nam przez autorów.

Warstwa technicznaWraz z przeniesieniem gry na łamy komputerów osobistych i konsol PlayStation 4, znacznej poprawie uległa warstwa wizualna tych jej wersji. Więcej jest w niej detali, a same postaci wyglądają po prostu ładniej.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 25 marca 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, kooperacja, single player, split screen
2 graczy, kooperacja, multiplayer
Gra

Dynasty Warriors 8: Xtreme Legends

  • Platformy: PCPS3PSVPS4Switch
  • Gatunek: Gra akcji» Hack & slash
  • Producenci: Omega Force
  • Wydawcy: Koei Tecmo
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 13 maja 2014 PS3PSVPS4
# 13 maja 2014 PCPS3PSVPS4
# 27 grudnia 2018 Switch