EA Sports UFC - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
EA Sports UFC to gra sportowa będąca symulacją MMA, czyli walk na ringu przy użyciu najróżniejszych sztuk walki. Oparta została na amerykańskiej licencji UFC (Ultimate Fighting Championship). Pierwotnie prawo do niej miało studio THQ, jednak po jego bankructwie w jej posiadanie wszedł koncern Electronic Arts - jest to zatem pierwsza odsłona serii wydana pod jego sztandarem, ale i pierwsza wydana wyłącznie na konsole Xbox One oraz PlayStation 4. Na czele ekipy tworzącej grę staneli Dean Richards (znany z serii NHL, SSX i Fight Night) oraz Brian Hayes (Fight Night Round 4 i Fight Night Champion).

EA Sports UFC oferuje kilka różnych trybów zabawy. Obok tego głównego modułu kariery, w którym przeprowadzimy wybranego przez nas zawodnika przez wszystkie etapy jego sportowego życia autorzy oddali nam do dyspozycji również możliwość zabawy wieloosobowej. Możemy brać udział w różnego rodzaju mistrzostwach, tocząc pojedynki z innymi graczami, a także zawalczyć w bardziej swobodnych walkach, starając się dojść do perfekcji w tym, co się robi. Cały proces wspomaga wygodny interfejs pozwalający śledzić nasz postęp, przeglądać różnego rodzaju statystyki oraz analizować je pod wieloma kątami.

Zważywszy na to, że gra oparta jest na licencji federacji amerykańskiej, podczas zabawy jesteśmy w stanie wcielić się w postać prawdziwych, znanych ze świata rzeczywistego zawodników. Ich paleta jest ogromna - pochodzą z różnych kategorii wagowych, a każdy z nich posiada swoje unikalne cechy i styl, dzięki czemu gra nim nie przypomina zabawy żadnym z innych sportowców. Warto wspomnieć, iż potwierdzono obecność Bruce'a Lee jako jednej z grywalnych, bonusowych postaci.

Sama rozgrywka w EA Sports UFC stawia na realizm, oferując bardzo zaawansowany model fizyki, dzięki czemu walki wyglądają prawdziwie. Całość urozmaica nowoczesny system uszkodzeń ciała, dzięki któremu nawet najsłabsze trafienie może się odbić na zdrowiu przeciwnika, wywołując mniejszą lub większą kontuzję.

Cała produkcja została oparta na autorskim silniku Ignite (którego zastosowanie można zauważyć również w innych produkcjach EA), co gwarantuje szczegółową, piękną oprawę graficzną przy zachowaniu płynności i realizmu animacji.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 08 czerwca 2014.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, rywalizacja, single player, wspólny ekran
2 graczy, rywalizacja
Gra

EA Sports UFC

Wydania gry

już wydane
# 17 czerwca 2014 PS4XO
# 20 czerwca 2014 PS4XO

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
XO
PS4