Gamedile.pl

#
Opis gry
Eden Tomorrow jest dziełem niemieckiego studia deweloperskiego Soulpix, zajmującego się do tej pory przede wszystkim filmami i pomniejszymi projektami związanymi z animacją, tworzonymi z myślą o większych koncernach. Jest to tytuł, na który pomysł zrodził się w 2014 roku, kiedy to Frank Sennholz (szef wspomnianej firmy) po raz pierwszy założył gogle VR. Wtedy wiedział już, że Wirtualna Rzeczywistość jest odpowiednim medium do przekazania światu tego, co siedzi w jego głowie.

Gra swojej zapowiedzi doczekała się na targach Paris Games Week jako produkt tworzony z myślą o PlayStation VR.

Fabuła gryOpowiedziana w grze historia pozwala nam przejąć kontrolę nad mężczyzną, który trafia na bliżej nieznaną sobie planetę w towarzystwie swojego robota, Newtona. Stracił pamięć i nie ma pojęcia, jaki jest jego cel, skąd pochodzi i jak tutaj się znalazł. Będzie musiał zwiedzić nieznane sobie miejsce w poszukiwaniu odpowiedzi na te wszystkie pytania.

Mechanika rozgrywkiEden Tomorrow to produkcja, która stawia przede wszystkim na eksplorację bardzo rozległego otwartego świata. Ważnym elementem tejże eksploracji jest po prostu przetrwanie - czyha tu na nas bowiem całe mnóstwo niebezpieczeństw, którym nie zawsze jesteśmy w stanie sprostać. To do nas zatem należy podjęcie decyzji, czy zostać, czy też rzucić się do ucieczki.

Na naszej drodze spotykamy nie tylko różnorodne lokacje, obfitujące w wyzwania środowiskowe, ale też bliżej nam nieznane istoty. Co ważne, nigdy nie jesteśmy do końca pewni, czy są one do nas przyjaźnie nastawione. To okazuje się dopiero wtedy, gdy wejdziemy z nimi w nieco większą interakcję.

Warstwa technicznaGra została zaprojektowana na bazie silnika 3D, który umożliwił autorom dokładne oddanie szczegółów otaczającego nas w niej świata.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 04 listopada 2017.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Eden Tomorrow

  • Platformy: PS4
  • Gatunek: Przygodowa
  • Producenci: Soulpix
  • Wydawcy: Soulpix
  • Tematy Science fiction
  • Wsparcie dla: VR
  • Perspektywa: Pierwszoosobowa (FPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

planowane
# 2018 PS4

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PS4