Enslaved: Odyssey to the West - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Enslaved: Odyssey to the West to gra przygodowa stworzona przez studio Ninja Theory i wydana na PC, PS3 oraz Xbox 360 w roku 2010. Historia stanowi adaptację klasycznego eposu chińskiego „Wędrówka na Zachód” autorstwa Wu Chenga. Twórcy zdecydowali się jednak przenieść motywy znane z tego utworu, do postapokaliptycznego świata zniszczonego przez wojny.

Za scenariusz gry odpowiada Alex Garland, który pracował m.in. nad filmem 28 dni później.

Fabuła gry



Przenosimy się do obróconej w ruinę Ameryki, w której dawne metropolie w posiadanie bierze natura. Populacja ludzi stanowczo się zmniejszyła, a do tego wciąż czyhają na nią roboty pozostałe po dawnych konfliktach. Historia skupia się na losach dwójki postaci uwięzionych na statku powietrznym: kobiecie Trip i mężczyźnie imieniem Monkey.

Obojgu udaje się uciec z niewoli. Trip wykorzystuje do tego siłę swojego intelektu, a Monkey mięśni. Lądują w pokrytym roślinami Nowym Jorku. Trip budzi się pierwsza, zdaje sobie sprawę, że sama nigdy nie będzie w stanie wrócić do domu. Wykorzystuje swoje zdolności, by przeprogramować obręcz na głowie Monkeya. Od tego momentu są powiązani, śmierć jednego oznacza również wyrok na drugiego.

Pozbawiony wyboru Monkey rozpoczyna wspólną podróż z Trip.

Mechanika rozgrywki



Enslaved: Odyssey to the West jest produkcją TPP, której autorzy połączyli ze sobą elementy platformowe, akcji oraz logiczne. W grze często wykorzystujemy akrobatyczne zdolności Monkeya, by wspinać się po budowlach, bujać na drążkach czy przeskakiwać rozpadliny. Niekiedy zmuszeni jesteśmy również do rozwiązywania zagadek logicznych, w czym zwykle możemy liczyć na pomoc Trip.

W walce korzystamy z rękawic i kija Monkeya, stając do starcia z maszynami, musimy jednak zwykle polegać na konkretnym planie. Dlatego często blokujemy ataki wrogów oraz stosujemy uskoki, a dopiero potem koncentrujemy się na ich słabych punktach. W bitwach nie pomaga nam niestety Trip, która nie jest w stanie stawić czoła robotom. Możemy jednak wydawać jej polecenia ukrycia się czy odwrócenia uwagi poprzez skorzystanie z hologramu.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 09 lipca 2018.
Xbox 360
pobieranie zawartości gry • HDTV 720p/1080i/1080p • 1 MB na zapis gry
PlayStation 3
funkcja wibracji DualShock 3funkcje sieciowe • HD 720p • 2700 MB wymaganego miejsca na dysku

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Wymagania sprzętowe wersji na PC

Minimalna konfiguracja

  • System operacyjny: Windows XP SP2, Vista
  • Procesor: Intel Core 2 Duo @ 2.20GHz / AMD Athlon 64 X2 4600+
  • Pamięć: 2 GB RAM
  • Karta graficzna: Nvidia Geforce 9600/ ATI Radeon HD 4850
  • Miejsce na dysku: 12 GB
Gra

Enslaved: Odyssey to the West

Wydania gry

już wydane
# 05 października 2010 360PS3
# 08 października 2010 360PS3
# 25 października 2013 PC

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
360
PS3