Gamedile.pl

#

Extinction

PCPS4XO
Opis gry
Extinction to zaprojektowana przez amerykańskie studio deweloperskie Iron Galaxy dynamiczna gra akcji skupiająca się na dynamicznej rozgrywce, wydana z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach ósmej generacji. Po raz pierwszy usłyszeliśmy o niej w trakcie targów E3 2017, kiedy to jednak została ona pokazana za zamkniętymi drzwiami członkom wybranych mediów. Pieczę nad stroną wydawniczą gry sprawuje Maximum Games.

Fabuła gryWarstwa fabularna produkcji przenosi nas do świata fantasy, w którym ludzkość jest zagrożona rasą zwaną Ravenii - na jej czele stoją olbrzymie, wysokie na 150 stóp ogry, które nie wahają się zniszczyć wszystkiego, co tylko stanie na ich drodze. Jeyna nadzieja ludzkości spoczywa na barkach tak zwanych Strażników (Sentinels), których niewielka ilość wyrusza, by odpierać kolejne fale nieprzyjaciół. My wcielimy się w Avila - jednego z tychże obrońców. Naszym głównym celem stanie się ocalenie ludzkości przed wspomnianymi bestiami.

Mechanika rozgrywkiExtinction jest dynamiczną grą akcji, w której rozgrywkę obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Jej motorem napędowym jest kampania dla pojedynczego gracza, w której jesteśmy w stanie ocalić ludzkość przed wyginięciem - w jej trakcie możemy podejmować się dynamicznych zadań dodatkowych, by pozyskiwać dostęp do ulepszeń i nowych umiejętności i wspomagać siebie samych w realizacji misji głównej.

Głównym elementem zabawy jest walka, w której duże znaczenie ma wykorzystywanie interaktywnego środowiska. Jego elementy mogą stać się składnikami naszej strategii. Pojedynki mają tutaj bardzo dynamiczny charakter i sprowadzają się nie tylko do atakowania, ale i biegania, skakania po dachach budynków, okrążania wrogów i odszukiwania ich słabych stron, a następnie bezlitosnego ich wykorzystywania. W związku z tymi wszystkimi elementami każda walka wygląda tu zgoła odmiennie.

W grze został zaimplementowany tryb Extinction, w którym rozgrywka nigdy się nie kończy, a polega na radzeniu sobie z coraz silniejszymi falami przeciwników. Obok kampanii dla pojedynczego gracza, produkcja oferuje możliwość zabawy sieciowej.

Warstwa technicznaExtinction bazuje na trójwymiarowym silniku graficznym i choć nie oferuje tak zwanego „realizmu fantasy”, zgrabnie łączy postaci wyglądające niczym z filmów animowanych z poważną atmosferą.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 10 października 2017.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
1-8 graczy, rywalizacja, multiplayer
Gra

Extinction

  • Platformy: PCPS4XO
  • Gatunek: Gra akcji
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Tematy Fantasy
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 10 kwietnia 2018 PCPS4XO

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
XO
PS4