FIFA 10 (FIFA 10: World Class Soccer) - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

FIFA 10

PCPS2PSPNDS360PS3Wii
Znana także jako FIFA 10: World Class Soccer.
Opis gry
FIFA 10 jest kolejną odsłoną jednej z najpopularniejszych serii gier sportowych traktujących o piłce nożnej. Stworzona została przez zespół EA Canada i wydana pod szyldem EA Sports. Podobnie, jak poprzednie odsłony cyklu, ta również oferuje możliwość zobaczenia na ekranach piłkarzy, drużyn i stadionów znanych ze świata rzeczywistego dzięki pełnej licencji Federation Internationale de Football Association (FIFA).

Całość w Europie została wydana na początku października 2009 roku i pomimo Mistrzostw Świata w Południowej Afryce w 2010 roku, autorzy postanowili nie wprowadzać tej imprezy do gry. Zamiast tego wydali osobną grę skupiającą się właśnie na MŚ (2010 FIFA World Cup South Africa).

Mechanika rozgrywki i nowościTrzonem rozgrywki w FIFA 10, jako że jest to gra poruszająca tematykę piłki nożnej, jest uprawianie tejże dyscypliny sportu.

Jedną z największych zmian, w porównaniu do poprzednich odsłon cyklu, jest wprowadzenie możliwości 360-stopniowego dryblingu na miejsce starego mechanizmu zakładającego zaledwie osiem dróg, w które mogliśmy posłać piłkę, będącego obecnym we wszystkich dotychczasowych częściach serii. Wraz z nim znacznej poprawie uległa fizyka samej piłki, która teraz w jeszcze większym stopniu oddaje rzeczywistość.

Z mniejszych zmian warto powiedzieć o pojawieniu się możliwości szybkiego wykonania rzutu wolnego, a także o ulepszeniu szkółki treningowej, która jest bogatsza o nowe opcje i pozwala nam ustawiać treningowe mecze. Poprawie uległa Sztuczna Inteligencja bramkarzy, w tym obieranie przez nich odpowiednich pozycji. Defensywna linia od teraz trzyma się głębiej z tyłu, a piłkarze starają się pokryć miejsca pozostawiane przez swoich kolegów z zespołu. By przyspieszyć tempo rozgrywki zdecydowano się także zwiększyć szybkość pokazywania żółtych i czerwonych kartek przez arbitrów.

Warstwa technicznaFIFA 10 stanowi kolejny krok autorów ku większemu realizmowi - również pod względem wizualnym. Grafika tutaj jest nieco bardziej szczegółowa - poszerzono także paletę animacji, jakimi dysponuje każdy piłkarz. W grze pojawiła się także możliwość przeniesienia własnej twarzy do gry - możemy to zrobić za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej, bądź też przy użyciu kamerki. Od teraz jesteśmy także w stanie zmieniać nazwy stadionów i przypisywać je do określonych drużyn.

Graz została wydana w pełnej polskiej wersji językowej. Podczas gdy w angielskim oryginale role komentatorów pełnią Martin Tyler i Andy Gray, w rodzimej edycji sprawuje je duet Włodzimierz Szaranowicz - Dariusz Szpakowski.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 28 maja 2017.
Xbox 360
Dolby Digitalkomunikacja głosowapobieranie zawartości gryrankingi • HDTV 720p/1080i/1080p • 172 KB na zapis gry
PlayStation 3
funkcja wibracji DualShock 3funkcje sieciowe • HD 720p • 2422 KB wymaganego miejsca na dysku

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1-7 graczy, kooperacja, wspólny ekran
2-22 graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer
Gra

FIFA 10

Wydania gry

już wydane
# 02 października 2009 PCPS2PSPNDS360PS3Wii
# 02 października 2009 PCPS2PSPNDS360PS3Wii

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
360
PS3