Gamedile.pl

#

FIFA 15

PC360PS3PS4XO
Opis gry
FIFA 15 to kolejna odsłona tworzonej od lat przez EA Sports serii gier sportowych, będąca jedną z dwóch dominujących serii, jeżeli chodzi o piłkę nożną. W tegorocznej odsłonie autorzy postanowili po raz kolejny zmierzać ku większemu realizmowi, jednocześnie oferując powiew świeżości również i w funkcjonalnościach.

Jedną z większych zmian kosmetycznych jest danie piłkarzom emocji - każdy z dwudziestu dwóch graczy będzie się denerwował, cieszył czy męczył, a każda z tych (i wielu innych) emocji będzie oddawana na jego ciele - przede wszystkim na twarzy. Piłkarze będą dynamicznie reagowali na decyzje, nieprawidłowe zagrania, gole i inne wydarzenia - autorzy przygotowali aż sześćset rodzajów emocji, w związku z czym można śmiało liczyć na różnorodność w tym aspekcie.

Kolejnym krokiem zbliżającym serię do autentyczności ma być ulepszenie widowni obserwującej mecz. Od teraz będzie można rozpoznać głosy i pieśni kibiców poszczególnych drużyn, w związku z czym grając u siebie będzie widać przewagę swoich kibiców nad tymi przyjezdnymi. I odwrotnie. Pojawi się Meksykańska Fala, o której nie zapomną wspomnieć komentatorzy.

Poprawkom w grze FIFA 15 ulec ma system inteligencji. Drużyna ma teraz reagować jako całość na wydarzenia na ekranie, zmieniając taktykę w zależności od tego, jak jej idzie. Dobrym przykładem jest prowadzenie danej drużyny jedną bramką w 88 minucie spotkania - zamiast rzucać się bezmyślnie przed siebie, mający tę przewagę będzie starał się zyskać czas, na przykład utrzymując piłkę w samym rogu boiska.

Jedną z ciekawszych kosmetycznych zmian w grze ma być pozostawianie śladów na boisku. Od teraz każdy wślizg ma zostawiać widoczny ślad na boisku, a wraz z postępami w grze pole gry staje się coraz bardziej mokre, na przykład od deszczu. Ten, w towarzystwie błota, również będzie widoczny na ekranie.

FIFA 15 ma także zwiększać responsywność zawodników, sprawiając, że gracz poczuje, że ma większą kontrolę nad nimi. Również kontrola nad piłką została poprawiona - podobnie zresztą, jak walka bark w bark z przeciwnikiem, pozwalająca teraz wykorzystać swoje ciało, na przykład do zastawienia piłki.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 10 czerwca 2014.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-7 graczy, kooperacja, rywalizacja, wspólny ekran
2-22 graczy, rywalizacja, multiplayer
Najświeższe informacje
Gra

FIFA 15

Wydania gry

już wydane
# 23 września 2014 PC360PS3PS4XO
# 26 września 2014 PC360PS3PS4XO

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
360
XO
PS4
PS3
PSV
3DS