Gamedile.pl

#
Opis gry
Final Fantasy Type-0 HD jest produkcją z gatunku jRPG, odświeżoną wersją gry z PSP, która w roku 2016 trafiła na PC oraz konsole Playstation 4 i Xbox One. Za jej stworzenie odpowiedzialne jest studio Square-Enix. Pierwotna edycja była dostępna jedynie dla japońskich graczy - dopiero HD znalazła drogę również do Ameryki oraz Europy. Największe różnice między obiema wersjami skupiają się przede wszystkim na warstwie wizualnej. Wartym uwagi jest fakt, że kompozytor wersji z PSP - Takeharu Ishimoto - wrócił do swojej pracy i nagrał cały soundrack ponownie.

Fabuła gryAkcja toczy się w świecie Orience, a historia koncentruje się na Class Zero - grupie czternastu uczniów z Dominion of Rubrum, którzy muszą stanąć do walki w obronie swojego domu. Sąsiednie Imperium wypowiada wojnę im oraz kolejnym dwóm krajom. Grupa podejmuje działania mające na celu odparcie najeźdźcy, ale wikłając się w konflikt poznaje również jego sekretne przyczyny.

Mechanika rozgrywkiFinal Fantasy Type-0 HD to dynamiczna produkcja TPP, w której równie duże znaczenie mają elementy role-play, co nasza własna zręczność. Mamy tu do czynienia z walkami toczącymi się w czasie rzeczywistym, których model przypomina zasady znane z Crisis Core: Final Fantasy VII. Podczas każdej z misji możemy wykorzystywać maksymalnie trójkę z czternastki postaci. Kończą się one porażką tylko jeśli śmierć poniosą wszyscy bohaterowie. Nieodzowne podczas starć okazuje się korzystanie ze zdolności magicznych - te natomiast rozwijać możemy dzięki pozyskiwanemu z pokonanych wrogów surowcowi Phantom. By osiągnąć przewagę możemy również sięgnąć po pomoc przywoływanych istot, tzw. Eidolons. Koszt pozyskania ich wsparcia jest jednak duży - wymaga poświęcenia całego życia jednej z postaci.

Pomiędzy głównymi zadaniami mamy możliwość zwiedzania akademii, uczestniczenia w zajęciach, ale także chwytania się aktywności pobocznych. Podróżowanie po świecie Orience odbywa się na mapie - my zaś możemy wykorzystywać do wędrówki znane z serii ptaki chocobos czy statek powietrzny.

W porównaniu do wersji z PSP, z HD zniknął multiplayer, a pochodzące z niego przedmioty zaimplementowano do kampanii singlowej. Dodano również więcej poziomów trudności.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 07 marca 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Final Fantasy Type-0 HD

  • Platformy: PCPS4XO
  • Gatunek: RPG» jRPG
  • Producenci: Square Enix
  • Wydawcy: Square Enix Cenega
  • Tematy Fantasy, Science fiction
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 17 marca 2015 PS4XO
# 20 marca 2015 PS4XO
# 18 sierpnia 2015 PC

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
PS4
XO