Gamedile.pl

#

Flipping Death

PCSwitch
Opis gry
Stworzona przez niezależne studio deweloperskie Zoink! gra platformowa, która została stworzona z myślą o konsoli Nintendo Switch - jej autorzy jednak od początku nie przeczyli, że chcieliby wydać ją również w wersji na inne platformy sprzętowe.

Całość jest nazywana przez twórców duchowym spadkobiercą Stick It to The Man!, innego tytułu studia. Przygotowaniem scenariusza do gry zajął się zresztą Ryan North, z którego pióra wypłynął również skrypt do wspomnianego tytułu.

Fabuła gryZaprezentowana we Flipping Death akcja przenosi nas do niewielkiej przytulnej wioski o nazwie Flatwood Peaks. Zmaga się ona z nie lada problemem - Śmierć udała się tutaj na wakacje. W tych okolicznościach poznajemy kobietę zwaną Penny Doewood - w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności traci ona życie, jednak nie ma nikogo, kto mógłby ją przenieść do zaświatów. W ten sposób jej dusza trafia na „Drugą Stronę” (The Otherside). Tam Penny zostaje zwerbowana - staje się nową Kostuchą. Wyposażona w kosę, nieodzowny atrybut śmierci, wyrusza, by... pomagać duchom w ich codziennych problemach. Z pewnością pomoże jej w tym nowa umiejętność kontrolowania tych żyjących.

Mechanika rozgrywkiFlipping Death to innowacyjna platformówka, w której możemy na bieżąco zmieniać świat, w którym w danym momencie się znajdujemy na jego odpowiednik. To, co w normalnym świecie jest samochodem, na Drugiej Stronie może stać się przerażającym potworem, a to, co było przyjemnym domem - przerażającą rezydencją.

Rozgrywka w grze jest dynamiczna i łączy w sobie cechy platformówek, zręcznościówek oraz elementy znane z gier logicznych. Stawiane przed nami misje cechują się sporą różnorodnością.

Po każdym z poziomów poruszamy się w dwóch wymiarach - podczas gdy w zaświatach kierujemy poczynaniami samej Penny, w normalnym świecie wcielimy się w wiele innych, żyjących osób.

Warstwa technicznaFlipping Death zostało zaprojektowane w takim stylu, że przypomina wycinankę z papieru lub znaną z księgarni papierową książkę 3D. Jako że rozgrywka ma miejsce w dwóch różnych światach, autorzy postarali się o odpowiedni kontrast między nimi, zarówno pod kątem szaty graficznej, jak i udźwiękowienia.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 04 marca 2017.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

brak danych
brak danych

Gry podobne do Flipping Death

Gra

Flipping Death

  • Platformy: PCSwitch
  • Gatunek: Platformówka» Zręcznościowa
  • Producenci: Zoink
  • Wydawcy: Zoink

Wydania gry

planowane
# 2018 PCSwitch