Gamedile.pl

#

Flock!

PC360PS3
Opis gry
Flock! to przeznaczona do dystrybucji cyfrowej gra logiczno-zręcznościowa, w której wcielamy się w postać kosmitów. Przelatujemy statkiem kosmicznym nad różnego rodzaju lokacjami, starając się uprowadzić jak najwięcej zwierząt. Całość powstała w niezależnym studiu deweloperskim Proper Games, które zajmuje się przygotowywaniem nieco mniejszych tytułów (także tych na platformy mobilne). Autorom udało się wejść we współpracę ze znaną firmą Capcom, która przejęła tu rolę wydawcy.

Choć gra premierowo trafiła na łamy komputerów oraz konsol Xbox 360 i PlayStation 3, stała się dostępna również na Xboksie One w ramach programu wstecznej kompatybilności.

Mechanika rozgrywkiPod względem schematów kierujących rozgrywką gra Flock! w dużej mierze przypomina klasyczne Lemmings. Przejmujemy tutaj kontrolę nad statkiem kosmicznym, a naszym zadaniem staje się doprowadzenie owiec, kurczaków, świń i krów do statku-matki („Mother Flocker”). Korzystamy przy tym ze specjalnego promienia, który kieruje dane zwierzę hodowlane w wybranym kierunku. Każdy zwierzak inaczej na niego reaguje, w związku z czym poziom trudności złapania świni różni się od tego istniejącego w przypadku kurczaka. Każde zwierzę dysponuje także swoją własną Sztuczną Inteligencją, dzięki której stanowi dla nas większe wyzwanie.

Oprócz promienia kierującego możemy tutaj także skorzystać z innego, podnoszącego obiekty. Możemy z niego skorzystać nie tylko po to, by odblokować przejścia, ale też między innymi celem stworzenia mostu czy odgonienia dzikich zwierząt, które stale czyhają na naszych podopiecznych.

Gra oferuje możliwość zabawy kooperacyjnej, zarówno przy jednym sprzęcie, jak i za pośrednictwem Internetu.

Warstwa technicznaW sumie Flock! oferuje pięćdziesiąt zróżnicowanych etapów podzielonych na trzy pory roku - lato, jesień i zimę. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by samemu przygotować swój własny poziom przy pomocy wbudowanego edytora. Całość została okraszona bardzo kolorową oprawą graficzną.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 28 maja 2017.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1-4 graczy, single player, split screen
2-4 graczy, kooperacja, multiplayer
Gra

Flock!

  • Platformy: PC360PS3
  • Gatunek: Zręcznościowa
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Wsparcie dla: Kompatybilność wsteczna

Wydania gry

planowane
# 2009 PC360PS3