Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Fortnite to zaprojektowana z myślą o komputerach osobistych i przeznaczona przede wszystkim do rozgrywek wieloosobowych gra akcji. Za jej powstanie odpowiedzialna jest polska firma People Can Fly, przez jakiś czas znana jako Epic Games Poland. W trakcie powstawania gry odzyskała jednak swoją niezależność i wróciła do starej nazwy, ale pozostała przy stałej współpracy ze studiem Epic Games, kojarzonym przede wszystkim z seriami Unreal oraz Gears of War, które zostało wydawcą tytułu.

Sam proces deweloperski gry trwał długo - pierwszego jej ogłoszenia doczekaliśmy się w grudniu 2011 roku. Sam jej koncept powstał z kolei w trakcie Game Jamu, czyli imprezy mającej na celu stworzenie mniejszej gry w określonym przedziale czasowym.

W roku 2017 mają rozpocząć się otwarte beta-testy tytułu. Docelowo ma on być dostępny w modelu free-to-play, z wbudowanymi mikrotransakcjami.

Rozgrywka w grzeFortnite to gra nastawiająca się na zarówno na eksplorację, jak i akcję, w której największe znaczenie ma mieć zmieniający się cykl dnia i nocy. Wcielamy się tutaj w postaci ocalałych, którzy starają się przeżyć w przepełnionym demonami przypominającymi zombie otoczeniu. Jesteśmy członkami grupy broniącej bramy, która prowadzi do jedynych ludzkich aglomeracji pozostałych na świecie. Naszym zadaniem w ciągu dnia jest przygotowanie się do nocnego ataku ze strony demonów - w tym celu musimy eksplorować generowane losowo obszary otwartego świata, znajdując zarówno części, które posłużą nam do zbudowania fortyfikacji, jak i bronie i narzędzia, które też się w tym przydadzą. Każdy element otoczenia jest tutaj możliwy do zniszczenia i podniesienia. Postawienie twierdzy to jednak nie wszystko - za dnia musimy bowiem zadbać również o zastawienie pułapek. Warto wspomnieć, że gra sama dopasowuje poziom trudności oraz stopień niebezpieczeństwa, z jakim będziemy musieli się zmierzyć w nocy.

Gra skupia się przede wszystkim na kooperacyjnej rozgrywce wieloosobowej. Fortyfikacje budowane są zatem przez wszystkich członków drużyny - każdy z nich jednak będzie pełnił inną rolę, definiowaną po części przez sam zespół, a po części również przez profesję, którą się pała. Postać może być między innymi budowniczym, który sprawdza się w budowaniu i mniejszym wykorzystaniu surowców do niego, żołnierzem, który jest specjalistą od broni palnej czy wojownikiem ninja, zwinnie poruszającym się po terenie. Wraz z postępami dokonywanymi w grze postaci są rozwijane, zdobywają poziomy i lepsze umiejętności.

Samą rozgrywkę można podzielić na trzy fazy: przygotowanie do ataku, odpieranie tego ataku, a następnie odbudowa bazy w celu sprostania kolejnemu natarciu ze strony jeszcze silniejszych przeciwników.

Warstwa technicznaOprawa graficzna gry bazuje na stworzonym przez studio Epic Games silniku Unreal Engine, w związku z czym jest bardzo szczegółowa i solidna, jeżeli chodzi o jakość. Całość została wykonana w kreskówkowej stylistyce, sprawiającej, że klimat gry jest nieco luźniejszy. Całe środowisko, w którym rozgrywa się akcja jest możliwe do zniszczenia. Znaczący również w samej rozgrywce cykl dnia i nocy zmienia szatę graficzną tytułu diametralnie, a klimat jest potęgowany przez ścieżkę dźwiękową, dopasowaną do warunków panujących na zewnątrz.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 02 marca 2017.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

brak danych
brak danych
Najświeższe informacje
Gra

Fortnite

  • Platformy: PC
  • Gatunek: Gra akcji» battle royale
  • Producenci: Epic Games (główny)
  • Wydawcy: Epic Games
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

planowane
2018 PC

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
XO
PS4