Gamedile.pl

#
Opis gry
Frantics to wydana na konsoli PlayStation 4 kolekcja zawierająca w sobie piętnaście zręcznościowych minigier przeznaczonych w głównej mierze do rozgrywki wieloosobowej. Gra powstała w duńskim studiu deweloperskim NapNok Games, a do swojego działania wymaga aplikacji PlayLink, pozwalającej połączyć ją ze smartfonem. To właśnie na ekranie tego ostatniego będzie się wykonywać jakiekolwiek akcje, które następnie przeniosą się na ekran telewizora.

Mechanika rozgrywkiFrantics to zestaw piętnastu mini-gier o charakterze zręcznościowym. W każdą z nich można się bawić na bazie współpracy - nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by w dowolnym momencie odwrócić się od przyjaciół. W końcu zwycięzca może być tylko jeden. Rzeczą podstawową jest tutaj wybór avatara - naszego wirtualnego reprezentanta. W tym tytule przyjmuje on formę zwierzaka. Tuż po tym możemy przystąpić do właściwej rozgrywki, w której z kolei zmuszeni będziemy do wykazania się refleksem, sprytem, a niejednokrotnie również i cwaniactwem. Często jedną z najlepszych metod na wygraną jest bowiem blefowanie, do którego zresztą zachęca sprytny lis, będący również gospodarzem całej imprezy.

Choć w grę można bawić się w pojedynkę, autorzy kierowali ją przede wszystkim do maksymalnie czteroosobowych grup znajomych.

Warstwa technicznaJak to bywa z grami na aplikację PlayLink, ta również wymaga od każdego z uczestników zabawy posiadania telefonu lub tabletu z zainstalowaną aplikacją pomocniczą PlayLink. W praktyce więc korzystanie z pada jest ograniczone do minimum, gdyż większość akcji podejmuje się właśnie na ekranie urządzenia mobilnego. Sama gra została z kolei utrzymana w stylu upodabniającym ją do serialu animowanego. Naszym zmaganiom przygrywają z kolei bardzo wesołe utwory muzyczne.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 16 marca 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1-4 graczy, kooperacja, rywalizacja, single player, split screen, wspólny ekran
brak trybu sieciowego
Gra

Frantics

Wydania gry

już wydane
# 06 marca 2018 PS4
# 07 marca 2018 PS4
# 07 marca 2018 PS4

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PS4