Frostpunk (Frostpunk: Console Edition) - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Frostpunk

PCPS4XO
Znana także jako Frostpunk: Console Edition.
Opis gry
Frostpunk to produkcja zaprojektowana w całości przez polski zespół deweloperski z 11 bit studios (seria Anomaly czy gra This War of Mine) przygodowa gra survivalowa, przenosząca nas do niewidzianego wcześniej uniwersum zaprojektowanego wyłącznie z myślą o niej. Jak sami autorzy wspomnieli, całość jest największym, jak również najbardziej skomplikowanym ich projektem, dającym nowe perspektywy na dobrze już znane graczom tematy.

Fabuła gryAkcja produkcji przenosi nas do świata, który wydawałoby się, że już na zawsze został spowity mrozem. W tym niewyobrażalnie zimnym środowisku poznajemy ludzi starających się walczyć o przetrwanie, między innymi przez bazujące na parze technologie, które mają stać w opozycji przytłaczającego chłodu. Te jednak okazały się niewystarczalne. Wciąż trzeba zatem szukać nowych rozwiązań i zmieniać swój sposób bycia, by przetrwać.

Mechanika rozgrywkiFrostpunk będzie grą, która połączy w sobie popularne gatunki, zmuszając gracza zarówno do podjęcia odpowiedniej strategii i przyjęcia właściwej taktyki, jak i radzenia sobie w często bardzo niesprzyjających warunkach. Rzeczami kluczowymi tutaj mają być empatia oraz podejmowanie decyzji, które będą miał o wiele większy wpływ na przetrwanie, niż optymalizacja i zarządzanie posiadanymi zasobami. Autorzy postarali się stworzyć to wszystko w sposób nieabstrakcyjny, w związku z czym każda decyzja powinna mieć tutaj logiczne wytłumaczenie.

Warstwa technicznaOprawa graficzna produkcji ma stać na bardzo wysokim poziomie i ma być jednym z głównych elementów budujących klimat całości. Naturalnie rzecz biorąc dominujące będą tu odcienie bieli, najbardziej kojarzące się z chłodem, na których kontrastować będą sylwetki ocalałych ludzi.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 20 listopada 2016.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
Gra

Frostpunk

  • Platformy: PCPS4XO
  • Gatunek: Strategiczna» Przygodowa
  • Producenci: 11 bit studios
  • Wydawcy: # 11 bit studios# Cenega
  • Tematy Fantasy, Post-apokalipyczna
  • Perspektywa: Widok izometryczny
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 24 kwietnia 2018 PC
# 24 kwietnia 2018 PC
11 października 2019 PS4XO
# 18 października 2019 PS4XO