Gamedile.pl

#

Furi

PCPS4XO
Opis gry
Furi to stworzona przez niezależne, osadzone we Francji studio deweloperskie The Game Bakers dynamiczna gra akcji, w całości bazująca na dynamicznej rozgrywce. Udział w powstawaniu tytułu miał twórca popularnego Afro Samuraia, Takashi Okazaki, który zajął się stworzeniem przeciwników.

Całość została zainspirowana w większości japońskimi produkcjami, przede wszystkim serią Metal Gear Solid, a także No More Heroes czy Godhand.

Pierwotnie gra została wydana na PC oraz konsolę PlayStation 4 - dopiero potem autorzy zdecydowali się przenieść ją również na łamy Xboksa One.

Fabuła gryHistoria zaprezentowana w grze przenosi nas do bardzo abstrakcyjnej krainy fantasy, gdzie wcielamy się w wojownika odsiadującego wyrok w więzieniu. Nie zgadza się on jednak na pobyt w tamtym miejscu, w związku z czym natychmiast postanawia uciec. Niestety, okazuje się, że nie będzie to tak proste, a na jego drodze stanie nie tylko wielu strażników, ale i pułapek stworzonych przez abstrakcyjny świat, w którym żyje.

Mechanika rozgrywkiUciekając z więzienia na naszej drodze stają strażnicy i to właśnie walka z nimi stanowi element centralny rozgrywki. W grze nigdy nie walczymy z wieloma przeciwnikami - nasza przygoda to zatem pasmo pojedynków z bossami, z których każdy jest unikalny. Nieprzyjaciele cechują się odmiennymi stylami walki oraz statystykami, jak również wyglądem i ogólnie pojętym zachowaniem. W związku z tym do każdej z potyczek musimy podejść w nieco inny sposób, zwracając uwagę na mocne i słabe strony rywali.

My sami walczymy w stylu rodem z hack'n'slashów, posługując się przede wszystkim mieczem oraz bronią palną. Jako że całość ma zręcznościowy charakter, wszystko dzieje się dynamicznie, a kolejne ataki bez problemu możemy łączyć w potężne combosy.

Choć rozgrywka w grze w głównej mierze sprowadza się do walki, dużą część czasu spędzimy tutaj również na eksploracji. Ta odbywa się między kolejnymi potyczkami i pozwala nam zgłębić warstwę fabularną, ale też podziwiać iście artystyczne krajobrazy.

Warstwa technicznaOprawa graficzna gry została wykonana w pełnym trójwymiarze i oferuje dużą różnorodność zarówno jeżeli chodzi o styl, jak i barwy (wszystko zależy od tego, w jakiej lokacji znajdujemy się w danym momencie).
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 25 listopada 2016.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

brak danych
brak danych
Najświeższe informacje
Gra

Furi

  • Platformy: PCPS4XO
  • Gatunek: Gra akcji» TPP
  • Producenci:
  • Wydawcy:

Wydania gry

już wydane
# 05 lipca 2016 PCPS4
# 02 grudnia 2016 XO