Gamedile.pl

#

Get Even

PCPS4XO
Opis gry

Informacje ogólneGet Even to zaprojektowana przez polskie studio The Farm 51 (NecroVision, Deadfall Adventures) pierwszoosobowa strzelanka, w której autorzy pokusili się o położenie równie dużego nacisku na wartką, choć budującą klimat grozy akcję, co na warstwę fabularną. Inspiracją tej drugiej były po części dwie pierwsze odsłony popularnej serii Silent Hill.

Fabuła gryFabuła gry w dużej mierze bazuje na koncepcie badania percepcji - przedstawia nam postać mężczyzny o imieniu Black. Ma on dość specyficzną profesję - zajmuje się profesjonalnym tuszowaniem niewygodnych informacji, przede wszystkim na zlecenie członków rządu, ale także z ramienia osobistości, które po prostu są w stanie za to zapłacić. Dla człowieka tego to, czego ludzie nie wiedzą po prostu nie istnieje. To jednak nie tylko nim pokierujemy w czasie zabawy. Cała sytuacja grania ludzką świadomością dobiega bowiem końca, gdy jedna z ofiar Blacka orientuje się w tym wszystkim i postanawia podjąć walkę. Tak oto będziemy w stanie zająć się najbardziej interesującą sprawą wyżej wspomnianego mężczyzny i poznać ją zarówno z jego perspektywy, jak i z punktu widzenia jego ofiary - młodej kobiety, która nie ma zamiaru dawać sobie igrać ze świadomością.

Rozgrywka w grzeZabawa w grze w głównej mierze sprowadza się do poruszania się po kolejnych rozległych lokacjach i rozprawiania się z kolejnymi watahami wrogów. Naturalnie rzecz biorąc różni się to z perspektywy dwóch bohaterów grywalnych - całość ma nie tylko nieco inny charakter, ale i przede wszystkim inne podejście do rozgrywki. Różnić się będzie arsenał broni, wachlarz umiejętności postaci, ale też komentarze dotyczące fabuły.

Warto wspomnieć o rozbudowanym trybie rozgrywki wieloosobowej, który został zintegrowany z kampanią dla pojedynczego gracza. W czasie zabawy w pojedynkę w każdej chwili mogą do nas dołączyć żywi użytkownicy, przejmując kontrolę nad uprzednio kierowanymi przez Sztuczną Inteligencję postaciami. W ten sposób całość staje się nie tylko bardziej interesująca, ale i wymagająca i mniej schematyczna. Nie sposób bowiem przewidzieć zachowań przeciwników kierowanych przez ludzi.

Oprawa audiowizualnaChoć całość ma dość dynamiczny charakter, Get Even to przede wszystkim budowanie atmosfery grozy i strachu. Odzwierciedla się to również w oprawie audiowizualnej, grze świateł, klimacie oraz samych postaciach, które napotykamy po drodze. Całość została oparta o Unreal Engine, a autorzy gry zastosowali technologię skanowania postaci i lokacji, z której słyną, do przeniesienia rzeczywistych ludzi i miejsc do wirtualnego świata. Sprawiło to, iż całość wygląda niebywale realistycznie.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 18 sierpnia 2016.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

brak danych
brak danych
Najświeższe informacje
 • #

  Premiera Get Even przesunięta z powodu zamachu w Manchesterz...

  24 maja 2017
  Nie 26 maja, a dopiero 23 czerwca zadebiutuje polska gra Get Even. Twórcy jako powód opóźnienia premiery podają zamach terrorystyczny z 23 maja w Manchesterze. Podczas koncertu gwiazdy Ariany Grande zamachowiec...
 • #

  Get Even zadebiutuje w maju

  08 lutego 2017
  Wreszcie ujawniono datę polskiego FPSa Get Even. W dzieło studia The Farm 51 zagramy 26 maja tego roku. Przypominamy, że tytuł trafi na PC, PS4 i Xbox One. Z tego powodu do sieci trafił również najnowszy, dość...
 • #

  Znamy wymagania sprzętowe Get Even

  20 listopada 2016
  Poznaliśmy wymagania sprzętowe FPSa utrzymanego w klimacie horroru Get Even. Za grę odpowiada gliwickie studio The Farm 51, które wcześniej wydało na świat takie tytuły, jak Deadfall Adventures czy NecroVision....
Wymagania sprzętowe wersji na PC

Minimalna konfiguracja

 • System operacyjny: 64-bit Windows 7, 64-bit Windows 8 (8.1) lub 64-bit Windows 10
 • Procesor: Intel CPU Core i5-2500K 3.3GHz / AMD CPU Phenom II X4 940
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: Nvidia GPU GeForce GTX 660 / AMD GPU Radeon HD 7870
 • Miejsce na dsku: 40 GB

Zalecana konfiguracja

 • System operacyjny: 64-bit Windows 7, 64-bit Windows 8 (8.1) lub 64-bit Windows 10
 • Procesor: Intel CPU Core i7 3770 3.4 GHz / AMD CPU AMD FX-8350 4 GHz
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: AMD Radeon RX 480, Nvidia GeForce GTX 970
 • Miejsce na dysku: 40 GB
Gra

Get Even

 • Platformy: PCPS4XO
 • Gatunek: Strzelanka
 • Producenci:
 • Wydawcy:

Wydania gry

już wydane
# 23 czerwca 2017 PCPS4XO
# 23 czerwca 2017 PCPS4XO