GoNNER - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

GoNNER

PCSwitch
Opis gry
GoNNER to zaprojektowana z myślą o komputerach osobistych, a później wydana również na łamach konsoli Nintendo Switch dynamiczna platformówka w stylu roguelike. Powstała w niewielkim, bo zaledwie trzyosobowym studiu Art In Heart i jest pierwszym jego komercyjnym produktem. Wcześniej założyciel tej firmy publikował mniejsze prototypy gry w ramach serwisu itch.io.

Gra opowiada historię istoty o imieniu Ikki, która przyjaźni się ze Śmiercią i kosmicznym wielorybem o imieniu Sally. Warstwa fabularna jest jednak, jak to bywa w przypadku gier z tego gatunku, na drugim planie.

Mechanika rozgrywkiRozgrywka w grze GoNNER cechuje się bardzo wysokim poziomem trudności i ma typowy dla każdej platformówki przebieg. Oznacza to, że poruszamy się tutaj w dwóch wymiarach, skacząc po kolejnych platformach i rozprawiając się z pojawiającymi się na naszej drodze przeciwnikami. Nie ma tutaj możliwości uniknięcia śmierci - ta zdarza się bardzo często, zwłaszcza w początkowych fazach rozgrywki.

Świat, który przemierzamy w trakcie zabawy jest generowany proceduralnie, co oznacza, że z każdym odpaleniem gry różni się całą swoją strukturą. Przepełniony jest sekretami, w tym miejscami, w których można znaleźć przedmioty różnego rodzaju zastosowania. Dodatkowo każdego dnia można liczyć na jedno losowe wyzwanie, a wbudowane w grę rankingi dodają nutki rywalizacji, zachęcającej do jego jak najszybszego zrealizowania.

Warstwa technicznaŚcieżka dźwiękowa gry została opracowana przez Martina Kvale, który poznał głównego programistę w czasie festiwalu sztuk pięknych w Szwecji, gdzie pomylił go z innym swoim przyjacielem. W jakiś sposób udało im się połączyć swoje siły, a do Kvale'a dołączył jego przyjaciel, Joar Renolen, co zaowocowało wydaniem klimatycznej oprawy dźwiękowej. Ta sprzedawana jest również osobno, a zatem dostępna jest także poza samą grą.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 07 marca 2017.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

brak danych
brak danych
Gra

GoNNER

  • Platformy: PCSwitch
  • Gatunek: Platformówka
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Tematy Roguelike
  • Wsparcie dla: Gamepad (PC)

Wydania gry

już wydane
12 października 2016 PC
planowane
2017 Switch