Gothic - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Gothic

PC
Opis gry

Informacje ogólnePierwsza część bijącej rekordy popularności (szczególnie w Niemczech i Polsce) serii gier komputerowych. Tytuł należy do gatunku cRPG i został stworzony przez byłych pracowników Greenwood Entertainment i ich studio Piranha Bytes. Grę oparto na autorskim silniku ZinGin.

W Polsce Gothic zasłynął znakomicie przygotowaną lokalizacją. CD Projekt zatrudniło do dubbingu takie postacie jak Jacek Mikołajczak, Tomasz Marzecki, Janusz Wituch, Jacek Kopczyński czy Mirosław Zbrojewicz.

FabułaAkcja rozgrywa się w fantastycznym świecie królestwa Myrtany, w karnej kolonii górniczej na wyspie Khorinis. Król Rhobar II i jego armia prowadził długi bój z orkami. Potrzebował magicznej rudy służącej do tworzenia zbroi i broni dla żołnierzy. By zwiększyć wydobycie do Górniczej Doliny wysłano skazańców. Magowie otrzymali zadanie zabezpieczenia jej magiczną barierą uniemożliwiającą ucieczkę. Coś jednak poszło nie tak, zaklęcie wymknęło się spod kontroli. Obszar czaru się zwiększył, a bariera zamknęła w sobie również magów. Skazańcy wykorzystali okazję i przejęli władzę w dolinie. Przekroczenie bariery było niemożliwe dla istot żywych, nadal jednak w grę wchodził handel. Król zmuszony został do porozumienia się z więźniami, spełniał ich żądania aby w zamian nadal dostarczano rudę.

Gracz wciela się w postać Bezimiennego, nowo przybyłego do kolonii więźnia Jego pierwszą misją staje się doręczenie listu do Magów Ognia stacjonujących w Starym Obozie. Z czasem jednak przyjdzie mu poznać prawdziwe losy bariery. Jako wybraniec boga Innosa zmierzy się także ze starym złem zamieszkującym Górniczą Dolinę.

Gameplay i inneGothic oferuje graczom otwarty świat, częściowo nieliniową fabułę i mnogość zadań niemożliwych do zrealizowania podczas jednego podejścia. Bohater ukazany jest z trzecioosobowej perspektywy. Początkowo twórcy z Piranha Bytes przygotowali interakcję z otoczeniem opartą wyłącznie na klawiaturze, przed premierą dodali jednak także obsługę myszki.

Walka w Gothic jest bardzo zręcznościowa, oprócz umiejętności szkolonych u nauczycieli, do wygranej wymagany jest także refleks gracza. Oprócz klasycznych broni w postaci mieczy czy łuków, pojawia się także magia. Reprezentują ją runy, do których użycia wymagany jest odpowiedni poziom many.
Kolonia górnicza to miejsce tętniące życiem. Rządzą w niej trzy organizacje. Stary Obóz był pierwszym, który powstał. Opiera się on na systemie opartym na klasach, a jego przywódcą jest Gomez. Do Nowego należą wszyscy, którym nie odpowiadał narzucony wcześniej reżim, założył go były generał Lee. Ostatnim jest Obóz na bagnie, którego mieszkańcy czczą tajemnicze bóstwo znane jako Śniący. Zadaniem gracza stanie się dołączenie do jednego z nich i pięcie się po szczeblach kariery.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 28 marca 2011.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

brak danych
Najświeższe informacje

Gry podobne do Gothic

Gra

Gothic

  • Platformy: PC
  • Gatunek: Fabularna» cRPG
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Tematy Fantasy
  • Wsparcie dla:

Wydania gry

planowane
# 2002 PC
# 2001 PC