Grand Theft Auto III (GTA III, GTA 3) - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Grand Theft Auto III

PCPS2XBXiOSAND
Znana także jako GTA III, GTA 3.
Opis gry

Informacje ogólneGra akcji stworzona przez studio DMA Design, obecnie znane jako Rockstar Games. Tytuł działa na silniku graficznym Render Ware i jest pierwszym z serii Grand Theft Auto wydanym w pełnym 3D. Soundtrack obejmuje osiem stacji muzycznych z oryginalnymi wykonaniami nawiązującymi między innymi do filmu Człowiek z blizną.

Fabuła gryFabuła gry rozgrywa się w mieście Liberty City, wzorowanym na Nowym Jorku. Jej bohaterem jest przestępca Claude, który - zdradzony przez swoją dziewczynę Catalinę - zostaje oskarżony i skazany na odsiadkę. Konwój, którym jest przewożony do więzienia zostaje jednak zaatakowany przez Kolumbijczyków. Claude wraz z 8-Ballem ucieka i rozpoczyna nową karierę w Liberty City. Przy okazji poszukuje także ludzi odpowiedzialnych za jego aresztowanie.

GameplayGTA III gwarantuje graczom otwarty świat z możliwością swobodnej eksploracji. Miastao Liberty City podzielone zostało na trzy dzielnice: Portland, Staunton Island i Shoreside Vale, odblokowywane wraz z postępami fabularnymi. Podróżować po mieście można za pomocą różnego typu aut, w tym rodzinnych, sportowych, usługowych czy militarnych, a także ułatwiających wodne wycieczki motorówek. Arsenał broni składa się z dość standardowych egzemplarzy: pistoletu, karabinu snajperskiego, strzelb, wyrzutni rakiet czy granatów.

Ze względu na brutalny charakter rozgrywki oraz nagradzanie za przestępstwa GTA III stało się powodem licznych kontrowersji.
Opis gry napisał # Krzysztof „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 25 października 2015.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

brak danych
Najświeższe informacje
Gra

Grand Theft Auto III

  • Platformy: PCPS2XBXiOSAND
  • Gatunek: Gra akcji» TPP
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Tematy Gangsterska

Wydania gry

już wydane
15 grudnia 2011 iOSAND
planowane
# 2001 PS2
2002 PCXBX
# 2001 PS2