Gamedile.pl

#
Opis gry
Halo: Spartan Assault to stworzony przez studio 343 Industries spin-off popularnej serii gier, który zadebiutował na komputerach osobistych i telefonach z systemem Windows, by później przenieść się na konsole stacjonarne Microsoftu. W przeciwieństwie do poprzednich odsłon głównej serii, tutaj akcję obserwujemy z rzutu izometrycznego. Całość nie zrywa jednak z założeniami cyklu, stale obracając się w klimacie science-fiction.

Fabuła gryWydarzenia zaprezentowane w produkcji mają miejsce między tymi znanymi nam z gier Halo 3 i Halo 4. Wcielamy się tutaj w postać jednego z dwóch tworów programu Spartan-IV (zakładającego „wyhodowanie” super-żołnierzy): dowódcy Sary Palmer oraz Spartana Edwarda Davisa. Ich zadanie jest proste: muszą chronić kolonie planety Draetheus V (i jej księżyca) przed najeźdźcami przynależącymi do grupy Convenantów, znanej z wyżej wspomnianych odsłon serii.

Model rozgrywkiNa kampanię dla pojedynczego gracza składa się 25 różnorodnych misji, z których każda oferuje zgoła odmienne wyzwania. Mimo, że produkcja została stworzona z myślą o większych platformach sprzętowych, dobrze sprawdza się także na telefonach, w pełni wspierając ekrany dotykowe. Można w nią grać także na klawiaturze i gamepadzie.

Podobnie jak w większości gier z serii, gracze mają tutaj możliwość jazdy różnego rodzaju postaciami, a w walce używać granatów czy ciosów wręcz. Pojawia się tutaj również system czaszek, w którym gracze mogą w jakiś sposób sprawić, by kierowana przez nich postać była mniej sprawna, a tym samym zyskać bonus do zdobywanego doświadczenia (i nieco utrudnić swoją rozgrywkę).

Gra została wyposażona w system mikropłatności, dzięki któremu można nabyć różnego rodzaju unikalne wyposażenie, boosty oraz specjalne umiejętności. Istnieje możliwość przenoszenia stanu rozgrywki między wszystkimi platformami sprzętowymi.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 26 grudnia 2013.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

brak danych
brak danych
Gra

Halo: Spartan Assault

  • Platformy: PC360XO
  • Gatunek: Gra akcji» Strzelanka
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Tematy Science fiction
  • Wsparcie dla: Kompatybilność wsteczna

Wydania gry

już wydane
# 18 lipca 2013 PC
# 18 grudnia 2013 360
# 24 grudnia 2013 XO