Harry Potter for Kinect - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Harry Potter for Kinect to pierwszy tytuł nawiązujący do popularnej serii książek J. K. Rowling, w pełni wykorzystujący kontroler ruchowy konsoli Microsoft Xbox 360, na którą gra została specjalnie stworzona. Opracowany przez doświadczoną firmę Eurocom po raz kolejny daje nam możliwość przeniesienia się do magicznego świata znanego z książek i filmów.

W grze możemy przejąć kontrolę nad jedną z postaci znanych z filmów lub książek, lub - co ciekawe - stworzyć swojego własnego bohatera, którego poczynania będziemy śledzić od momentu przyjęcia do szkoły magii Hogwart. Tworzenie postaci opiera się o technologię skanowania naszej własnej twarzy. Fabuła gry pokrywa całe osiem wydanych do tej pory filmów, co wyklucza możliwość zagmatwania się w opowiadanych tutaj wydarzeniach.

Rozgrywka w grze ma naturalnie mocno zręcznościowy charakter - gracz korzysta z kontrolera ruchowego niczym z magicznej różdżki, obracając nią rzuca rozmaite zaklęcia czy wydaje różne komendy. Całość wymaga od gracza niemałego wysiłku fizycznego - postać na ekranie odzwierciedla bowiem jego zachowanie, a więc kuca, skacze czy idzie tylko wtedy, gdy gracz też to robi. Autorzy zdecydowali się na zaimplementowanie tutaj mnóstwa minigier, w których użytkownicy wezmą udział w meczu quidditcha czy w konkursie wyciągania mandragory.

Warto wspomnieć, iż Harry Potter for Kinect oferuje możliwość gry wieloosobowej na wspólnym ekranie. Może ona przyjąć formę rywalizacji, bądź też kooperacji. Gra została wyposażona w ładną trójwymiarową grafikę, w dość dobry sposób oddającą klimat produkcji i w poprawnym stopniu imitującą wszystko to, co zostało przedstawione w filmach z młodym czarodziejem w roli głównej.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 27 maja 2012.
Xbox 360
Dolby DigitalKinect jest wymaganypoziom aktywności: aktywnyosiągnięciaznajomi • HDTV 720p/1080i/1080p • 3 MB na zapis gry

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, kooperacja, single player, wspólny ekran
brak trybu sieciowego
Gra

Harry Potter for Kinect

Wydania gry

już wydane
# 09 października 2012 360
# 12 października 2012 360