Gamedile.pl

#
Opis gry
Harvest Moon: Light of Hope jest kolejną odsłoną bardzo popularnej serii gier jRPG od studia Natsume, a jednocześnie pierwszą, która swojej premiery doczekała się na łamach konsoli Nintendo Switch. Oprócz niej ukazała się również na komputerach osobistych i konsoli PlayStation 4.

Fabuła gryChoć gra bardziej stawia na rozgrywkę, aniżeli na prezentowaną w niej opowieść, warto wspomnieć, że wcielamy się tutaj w postać bohatera, który wypłynął na wielkie morze. Pech chciał, że jego łódź ulega wypadkowi, w wyniku czego zostaje zniszczona. On sam trafia na brzeg małego miasteczka, gdzie z kolei odnajduje opuszczoną latarnię morską. Postanawia zająć się zarówno nią, jak i jej okolicami. A my będziemy mu w tym towarzyszyć.

Mechanika rozgrywkiZgodnie z tym, co oferuje cała seria, Harvest Moon: Light of Hope polega przede wszystkim na zajmowaniu się własną ziemią. Czerpie przy tym rozwiązania wykorzystane w wielu innych odsłonach przeszło dwudziestoletniego cyklu. Po raz kolejny zatem trafiamy w miejsce, które w momencie przybycia nie należy do najbardziej zadbanych - już dawno nikt się o nie nie troszczył, dlatego to do nas będzie należeć sprawienie, by zaczęło dobrze prosperować. Zajmiemy się zatem rozbudową naszego własnego portowego miasteczka, zarówno poprzez uprawę ziemi, jak i hodowlę zwierząt czy też stawianie budynków stających się częścią osady.

Naszym głównym, choć nie jedynym zadaniem jest naprawa latarni, która stanowi punkt centralny całego miasteczka.

Warstwa technicznaOprawa graficzna Harvest Moon: Light of Hope została utrzymana w bardzo kolorowej stylistyce i utrzymuje dokładnie ten sam klimat, co poprzednie odsłony cyklu. Udźwiękowienie ma z kolei za zadanie zachęcać do dalszego odkrywania otaczającego nas tu świata.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 13 listopada 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Harvest Moon: Light of Hope

  • Platformy: PCPS4Switch
  • Gatunek: jRPG» RPG
  • Producenci: Natsume
  • Wydawcy: Natsume
  • Perspektywa: Widok izometryczny
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 14 listopada 2017 PC
planowane
# 2018 PS4Switch

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
PS4
SWITCH