Gamedile.pl

#

Haunted House

PC360WiiiOS
Opis gry
Haunted House to remake wydanej w latach dziewięćdziesiątych XX wieku gry akcji w klimacie survival horroru, w której przyjdzie nam zwiedzać nawiedzony dom Zachary'ego Gravesa w poszukiwaniu bardzo cennego wazonu.

Mechanika rozgrywkiCelem całej rozgrywki jest odnalezienie wazonu w przepełnionym mrokiem nawiedzonym domu, a następnie ucieczka z owym przedmiotem bez spowodowania jakiegokolwiek uszkodzenia. Sytuację utrudnia kompletna ciemność - aby rozświetlić to miejsce musimy rozpalać zapałki (posiadamy nieograniczoną ich ilość) - im mniej ich wykorzystamy, tym lepszy wynik w grze osiągniemy.

Pokoje domu są połączone ze sobą otwartymi korytarzami oraz zamkniętymi drzwiami. Naturalnie rzecz biorąc na swojej drodze spotkamy wiele niebezpieczeństw i przeciwników - tych najlepiej unikać, gdyż bezpośrednie starcie z nimi prowadzi do straty życia. Rozgrywka polega zatem przede wszystkim na uważnej eksploracji.

Warstwa technicznaChoć w oryginale oprawa wizualna sprowadzała się do pokazania oczu głównego bohatera (na tle ciemnego domu), tutaj jest znacznie bardziej rozbudowana. Wykonana została w kreskówkowym stylu, który nadaje całości nieco lekkości.

Oryginalna wersja (Atari 2600)Całość po raz pierwszy ukazała się w roku 1981 na konsolę Atari 2600 i przez wiele osób jest uważana za najlepszą produkcję wydaną właśnie na tę platformę. Uznawana jest również za pierwszy tytuł z gatunku survival horror, jaki kiedykolwiek powstał. Dobre przyjęcie przyczyniło się do wydania sequela gry, dołączanego do konsoli Atari Flashback.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 19 lutego 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

brak danych
brak danych
Gra

Haunted House

  • Platformy: PC360WiiiOS
  • Gatunek: Gra akcji
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Wsparcie dla: Kompatybilność wsteczna

Wydania gry

już wydane
# 28 września 2010 Wii
# 29 września 2010 PC
# 28 października 2010 360
# 15 maja 2014 iOS