Gamedile.pl

#
Opis gry
Hello Neighbor to opracowana przez niezależne studio deweloperskie Dynamic Pixels pierwszoosobowa strzelanka, która pierwotnie powstawała z myślą o komputerach osobistych, by w końcu została wydana również na Xboksie One. Gra była udostępniana graczom już od swojej wczesnej wersji alpha, a w całym procesie jej powstawania autorzy brali pod uwagę opinie ze strony społeczności.

Fabuła gryW Hello Neighbor przejmujemy rolę bliżej nieokreślonej postaci, która przeprowadza się do nowej okolicy - jak się szybko okazuje, mieszkający naprzeciwko niej sąsiad nie należy do świętych, a w piwnicy skrywa potworną tajemnicę. Tak się przynajmniej wydaje. Główny bohater (a zatem my) postanawia sprawdzić, czy jego przypuszczenia okażą się prawdziwe. Nie będzie jednak łatwo, gdyż sąsiad ma prawdziwego bzika na punkcie prywatności i nie cofnie się przed niczym, by jej chronić.

Mechanika rozgrywkiAkcja w Hello Neighbor sprowadza się do zakradania się do domu sąsiada. W jego trakcie musimy dbać o to, byśmy nie zostali przez niego zauważeni. Na przeszkodzie temu staje zaawansowana Sztuczna Inteligencja, która nie tylko piętnuje każdą z naszych pomyłek, ale też uczy się na naszych błędach. Im częściej obieramy podobną ścieżkę dotarcia najpierw do domu, a później do piwnicy sąsiada, tym cięższe i bardziej skomplikowane staje się unikanie spotkania go. Na naszej drodze sąsiad zastawia pułapki i zabezpieczenia ułatwiające mu wykrycie naszej obecności.

Warto wspomnieć, że my nie musimy być bierni w naszym zakradaniu się - zamiast tego możemy modyfikować pewne elementy otoczenia, by zapewnić swoją przewagę. Wykręcenie żarówki z lampy pozwoli nam na przykład łatwiej przemknąć w cieniu, a jednocześnie uniemożliwi wrogowi zapalenie światła. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by zwabić sąsiada w wybrane przez nas miejsce - nawet takie, w którym on sam zastawił pułapkę.

Warstwa technicznaHello Neighbor powstało na bazie silnika Unreal Engine 4, z uwagi na co cechuje się obfitującą w szczegóły ładną oprawą graficzną, którą autorzy określają mianem „Pixarowej”. Rzeczywiście - przypomina ona film animowany znanej wytworni. Jeżeli chodzi o udźwiękowienie to to ma za zadanie budować klimat grozy i nieustannego napięcia,
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 23 sierpnia 2017.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
 • #

  Hello Neighbor zadebiutowało na PS4

  27 lipca 2018
  Już od dzisiaj nietypowa skradanka Hello Neighbor jest dostępna również dla posiadaczy konsoli Playstation 4. Produkcja wcześniej zdążyła się zameldować na PC oraz Xbox One. W grze wcielamy się w...

Gry podobne do Hello Neighbor

Gra

Hello Neighbor

 • Platformy: PCXO
 • Gatunek: Gra akcji» FPP» Skradanka
 • Producenci:
 • Wydawcy:

Wydania gry

już wydane
# 08 grudnia 2017 PCXO

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
XO