Gamedile.pl

#
Znana także jako Fist of the North Star: Lost Paradise.
Opis gry
Hokuta ga Gotoku to przygodowa gra akcji od twórców serii Yakuza - firma SEGA przygotowała ją wyłącznie z myślą o konsoli Playstation 4. Produkcja opiera się na mandze Fist of the North Star stworzonej przez duet Buronson (pisarz) oraz Tetsuo Hara (ilustrator), a istniejącej już od 1983 roku. Hokuta ga Gatoku to gra post-apokaliptyczna z elementami sandboksowymi zaczerpniętymi właśnie z przygód Kazumy Kiryu.

Fabuła gryW zniszczonym przez wojnę atomową świecie poznajemy historię potężnego wojownika Kenshiro. Jest on spadkobiercą starożytnej sztuki zabijania nazywanej Hokuto Shinken, dzięki jej znajomości jest w stanie w krwawy sposób pokonać niemal każdego wroga, wykorzystując do tego szereg słabych punktów na jego ciele. Celem Kenshiro jest Eden, tzw. miasto cudów. To rajskie miejsce, w którym ludzie żyją zupełnie inaczej niż na pustkowiach rządzonych przez bandytów. Dlatego też dostanie się do miasta nie jest proste, szczególnie dla wyrzutka z zewnątrz.

Kenshiro nie cofnie się jednak przed niczym - w Edenie liczy bowiem na spotkanie ze swoją narzeczoną Yurią, którą miał za zmarłą.

Silnik gryTytuł napędza Dragon Engine, który wcześniej został wykorzystany przez SEGĘ w ramach tworzenia Yakuza 6: The Song of Life. Grafice nadano jednak bardziej rysunkową oprawę, by bardziej przypominała mangę i anime Fist of the North Star.

Mechanika rozgrywkiHokuta ga Gotoku jest grą o sandboksowym charakterze, dlatego Eden możemy eksplorować w miarę swobodnie, a poza wątkiem fabularnym zajmować się również szeregiem aktywności dodatkowych. Mowa tutaj nie tylko o zadaniach pobocznych, lecz również minigrach pokroju przygotowywania drinków w roli barmana. Osią zabawy jest jednak walka wręcz. Główny bohater jest w niej mistrzem, dlatego bez problemu jest w stanie podjąć walkę nawet z dużą grupą przeciwników czy potężnymi bossami. W nasze ręce twórcy oddali także szereg technik, które uskutecznią nasze metody walki.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 25 lutego 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
Podobne gry
Gra

Hokuto ga Gotoku

  • Platformy: PS4
  • Gatunek: Przygodowa gra akcji
  • Producenci: SEGA
  • Wydawcy: SEGA
  • Tematy Alternatywna historia, Anime, Post-apokalipyczna, Sandbox
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 08 marca 2018 PS4

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PS4