Gamedile.pl

#

Hollow

PCPS4XO
Opis gry
Hollow to stworzona z myślą o komputerach osobistych i konsolach Xbox One oraz PlayStation 4 gra akcji w klimacie horroru. Jej przygotowaniem zajęło się wrocławskie studio MMEU we współpracy z Forever Entertainment - innym polskim deweloperem.

Fabuła gryOpowiedziana w grze historia przenosi nas na stację kosmiczną zajmującą się wydobywaniem drogocennych substancji z atmosfery wokół Jowisza. Stacja, zwana Shakhter-One, jest określana jako zbawienie dla ludzkości - dostarcza Ziemi surowców zastępujących węgiel i olej naftowy, których ilość cały czas maleje.

W takich okolicznościach poznajemy naszego głównego bohatera - pilota, którego zadaniem jest transport wyżej wspomnianego surowca ze stacji kosmicznej na Ziemię. W czasie jednej ze swych wypraw dochodzi do dziwnego zajścia, a mężczyzna budzi się w kapsule bezpieczeństwa dryfującej nieopodal placówki. Jedyną rzeczą, którą pamięta jest kod do tejże kapsuły. Okazuje się, że w całej stacji zabrakło światła - kryje się za tym jednak coś więcej. Jak się potem dowiadujemy, całym miejscem zawładnęło coś, czego ludzka świadomość nie jest w stanie pojąć. Prawdziwy koszmar.

Mechanika rozgrywkiAkcję w Hollow obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Naszym głównym zadaniem jest rozwiązanie tajemnicy kryjącej się na pokładzie Shakhter-One'a, a jednocześnie poznanie historii samego protagonisty, który w czasie zabawy będzie wyrywkowo ją sobie przypominał.

Bardzo ważnym elementem gry jest walka - do niej wykorzystujemy znajdowane na naszej drodze bronie. Nie musimy jednak wchodzić w bezpośrednie starcia - równie dobrze możemy wykorzystać otoczenie na naszą korzyść.

Warstwa technicznaOprawa graficzna gry Hollow bazuje na nowoczesnym trójwymiarowym silniku. Dominują w niej ciemne barwy - autorzy często wykorzystują grę światłem do nadawania całości nastroju grozy i potęgowania emocji płynących z rozgrywki. Podobną rolę pełni klimatyczna ścieżka dźwiękowa, narastająca w straszniejszych i bardziej niebezpiecznych momentach.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 11 lutego 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

brak danych
brak danych
Najświeższe informacje
 • #

  Hollow zadebiutuje już 16 listopada tego roku

  21 września 2017
  Polskie studio wydawnicze Forever Entertainment poinformowało dziś, że wydawana przez niego produkcja o nazwie Hollow zadebiutuje w cyfrowej dystrybucji już 16 listopada tego roku. Trafi do posiadaczy komputerów...
 • #

  Demo gry Hollow trafiło na Steama

  20 maja 2017
  Na łamach platformy dystrybucji cyfrowej Steam właśnie zadebiutowała wersja demonstracyjna gry Hollow, będącej najnowszą produkcją polskiego studia MMEU, której wydania podejmie się - również rodzime -...
Wymagania sprzętowe wersji na PC

Minimalna konfiguracja

 • System operacyjny: Windows 10
 • Procesor: Intel Core i5-4440 (lub ekwiwalent)
 • Pamięć: 8 GB
 • Karta graficzna: DirectX 11, SM 4.0, 2GB
 • Miejsce na dysku: 10 GB
Gra

Hollow

 • Platformy: PCPS4XO
 • Gatunek: Gra akcji» Strzelanka» Survival Horror
 • Producenci:
 • Wydawcy:
 • Tematy Horror

Wydania gry

już wydane
# 16 listopada 2017 PCPS4XO