Gamedile.pl

#
Opis gry
Hyakki Castle to dzieło pochodzącej z Japonii ekipy Asakusa Studios, które powstało z myślą o użytkownikach komputerów osobistych. Produkcja należy do gier RPG, a dokładniej podgatunku dungeon crawler, reprezentowanego chociażby przez popularną serie Legends of Grimrock. Hyakki Castle oparte zostało na mitologii Kraju Kwitnącej Wiśni, dlatego głównym przeciwnikiem gracza są w nim pochodzące z niej stworzenia i potwory, tak zwane yokai.

Fabuła gryAkcja toczy się w japońskiej epoce Edo i skupia się na wątku tytułowego zamku Hyakki, który umiejscowiony jest na wyspie o tajnym położeniu i traktowany jako więzienie dla wrogów shogunatu. Wszystko się jednak zmienia, gdy władzę w twierdzy udaje się przejąć czarnoksiężnikowi znanemu jako Doman Kigata. Swoje nowe rządy zaczyna on dość krwawo - wysyła bowiem shogunowi głowy strażników. Czyn ten jest nie do przyjęcia i władca decyduje się skierować przeciwko niemu swoich najlepszych wojowników.

Mechanika rozgrywkiW Hyakki Castle tworzymy czteroosobową drużynę, wzorem klasycznych role-playów, dobieramy odpowiednią profesję i rasę. O ile w tej pierwszej kategorii mamy dość standardowe propozycje pokroju samuraja, mnicha czy wojownika ninja, w drugiej wybór rozszerza się poza zwykłych ludzi. Do naszej drużyny dołączymy bowiem także reprezentantów japońskiego folkloru tj. Oni (złe duchy), Tengu (tzw. Niebiańskie Psy) czy Nekomatę, czyli istotę powstałą z kota domowego, która zyskała magiczne zdolności.

Rozgrywka polega na przemierzaniu tunelowo zaprojektowanych lokacji, które widzimy z pierwszoosobowej perspektywy. Napotkanych wrogów pokonamy za pomocą różnego rodzaju broni rodem ze Wschodu, jak również specjalnych zdolności bohaterów oraz czarów. Nowością wprowadzoną przez Asakusa Studio jest możliwość rozdzielenia drużyny na dwie grupy, które swobodnie mogą podróżować, a podzielony ekran śledzi poczynania obu zespołów (tzw. 2 Party System). Takie rozwiązanie ma podłoże taktyczne i może być wykorzystane podczas walki, choć twórcy przewidzieli również zagadki środowiskowe wymagające skorzystania z tej funkcji.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 19 września 2017.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
 • #

  Hyakki Castle ma datę premiery

  22 października 2017
  We wrześniu japońskie studio Asakusa zapowiedziało swój nowy projekt, czyli dungeon crawler Hyakki Castle. Już z wczesnych informacji wiedzieliśmy, że produkcja zagości na komputerach osobistych jeszcze w tym...
Gra

Hyakki Castle

 • Platformy: PC
 • Gatunek: cRPG
 • Producenci:
 • Wydawcy:
 • Tematy Fantasy, Mitologia japońska

Wydania gry

już wydane
# 15 listopada 2017 PC

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC