Gamedile.pl

#
Opis gry
Invector to kolejna produkcja wywodząca się ze studia Hello There Games, znanego przede wszystkim z gry Kung Fury: Street Rage. Całość powstała z myślą o goglach Wirtualnej Rzeczywistości, choć nie wymaga ich do działania. Obraca się przede wszystkim wokół muzyki.

Gra została zapowiedziana w czasie targów Paris Games Week w 2015 roku, jeszcze pod nazwą Avicii Vector. Od tego czasu zdołała jednak zmienić swoją nazwę i doczekać się kompletnej przebudowy, która doprowadziła do jej ponownego ogłoszenia dwa lata później, na deskach tej samej imprezy.

Mechanika rozgrywkiInvector to gra, w której przejmujemy kontrolę nad futurystycznym samochodem unoszącym się w powietrzu. Akcja rozgrywa się na zróżnicowanych trasach, które obfitują w zakręty, skróty i różnego rodzaju moce specjalne, które jeszcze bardziej zwiększają intensywność zabawy. Każdy z poziomów dostępny jest na trzech różnych poziomach trudności, w związku z czym - zgodnie z tym, co mówią autorzy - zarówno bardziej, jak i mniej doświadczeni gracze powinni się tu odnaleźć.

Gra jest połączeniem gatunku wyścigowego z muzycznym i ma to swoje odzwierciedlenie również w czasie zabawy. Poziomy są skonstruowane w taki sposób, by odzwierciedlały to, co przygrywa nam w tle. Również poczynania nasze i naszych rywali mają niemały wpływ na to, jak wygląda otoczenie, w którym toczy się akcja.

Warstwa technicznaGra powstała w ścisłej współprac ze szwedzkim DJ-em i producentem muzycznym Timem Berglingiem, znanym w światku jako Avicii. Odpowiada on za całą ścieżkę muzyczną, w rytm której toczy się rozgrywka. Sama produkcja utrzymywana jest natomiast w futurystycznym klimacie, stawiającym na neonowe światła nadające jej jeszcze większej intensywności. Gra oferuje wsparcie dla gogli Wirtualnej Rzeczywistości, ale nie wymaga ich do poprawnego działania.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 03 listopada 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Invector

  • Platformy: PS4
  • Gatunek: Wyścigi» Muzyczna» Zręcznościowa
  • Producenci: Hello There Games
  • Wydawcy: Hello There Games
  • Tematy Futurystyczna
  • Wsparcie dla: VR
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

planowane
# 2018 PS4

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PS4