Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Kholat

PCPS4XO
Opis gry
Kholat to stworzona przez polskie niezależne studio deweloperskie IMGN.PRO inspirowana faktami gra przygodowa utrzymana w klimacie filmu grozy, powstała z myślą o komputerach osobistych i Macach. Choć sama firma może się wydawać niedoświadczona w tworzeniu gier (jest to jej pierwszy tytuł), jej pracownicy to doświadczenie posiadają.

Fabuła gry, jak już zostało wspomniane, została zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami, w Polsce znanymi jako „Śmierć grupy Diatłowa”. Podążamy zatem za historią grupy studentów z Rosji, która wybrała się na wycieczkę po północnej części Uralu. W przedziwnych okolicznościach cała grupa umiera zanim dociera do upragnionego celu. My spoglądamy na tę historię z perspektywy kilku lat, z nadzieją odkrycia prawdziwej przyczyny tragedii.

W Kholat mamy dużą swobodę w poruszaniu się po świecie. Choć możemy tutaj robić niemal to, na co mamy ochotę w danym momencie, całość utrzymuje klimat i napięcie rodem z horrorów. Wszystko za sprawą specjalnego systemu zarządzania strachem, który dozuje uczuci niepewności i właśnie strachu w oparciu na to, co robi się w danym momencie. W związku z tym za każdym razem, gdy gra się w opisywany tytuł doświadczenie jest nieco inne.

Rozgrywkę w Kholat obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Sprowadza się ona przede wszystkim do eksploracji bogatego świata - przy okazji odsłaniane są nam kolejne fragmenty historii. Niebagatelny wpływ na atmosferę mają narratorzy - tych jest czterech, a głosu jednemu z nich użyczył słynny aktor Sean Bean. Oprawa graficzna produkcji również zasługuje na uwagę - zastosowanie silnika Unreal Engine 4 gwarantuje bogactwo w szczegóły i po prostu piękno otaczającego nas w grze świata.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 30 marca 2015.
PlayStation 4
obsługa gry zdalnej • HD 720p/1080i/1080p • 1.6 GB wymaganego miejsca na dysku

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

brak danych
brak danych
Najświeższe informacje
 • #

  GOG.com rozpoczął wyprzedaż gier Made in Poland

  05 listopada 2018
  Made in Poland to nowa propozycja od platformy GOG.com, w ramach której liczyć możemy na lepsze ceny rodzimych produkcji. Rabaty sięgają w tym wypadku nawet 90% regularnej ceny. Wśród najciekawszych ofert...
 • #

  Kholat - zapowiedziano wersję na Xbox One

  29 maja 2017
  Polska gra przygodowa z elementami horroru o tytule Kholat rozeszła się już w ponad 500 tysiącach egzemplarzy, czym postanowiło pochwalić się IMGN.PRO. Wynik ten dotyczy wersji pecetowej (z 2015) oraz...

Gry podobne do Kholat

Gra

Kholat

 • Platformy: PCPS4XO
 • Gatunek: Przygodowa» Przygodowa
 • Producenci:
 • Wydawcy:
 • Tematy Horror

Wydania gry

już wydane
# 10 czerwca 2015 PC
# 10 czerwca 2015 PC
# 08 marca 2016 PS4
# 09 czerwca 2017 XO